piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rozwój turystyki rowerowej w województwie zachodniopomorskim: nowe Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Data:

- REKLAMA -

Turystyka rowerowa w województwie zachodniopomorskim zyskuje na popularności dzięki systematycznemu rozwojowi infrastruktury wspierającej miłośników dwóch kółek. Ostatnie tygodnie przyniosły pozytywne zmiany dla rowerzystów w regionie – do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR) dołączyło 8 nowych lokalizacji, co zwiększyło ich ogólną liczbę do 114. Jest to znaczący krok naprzód w promowaniu aktywnego wypoczynku i ekologicznych form podróżowania.

Co to są Miejsca Przyjazne Rowerzystom?

Miejsca Przyjazne Rowerzystom to specjalnie wyselekcjonowane lokalizacje, które oferują turystom na rowerach dodatkowe udogodnienia. Są to m.in. pola namiotowe, pensjonaty, prywatne kwatery, restauracje, campingi, czy gospodarstwa agroturystyczne. Każde z tych miejsc zapewnia możliwość bezpiecznego przechowania roweru, wykonania drobnych napraw, przygotowania posiłków czy skorzystania z noclegu. Dodatkowo, niektóre z nich oferują specjalne strefy wypoczynkowe oraz dostęp do gastronomii.

Weryfikacja i certyfikacja

Proces dołączania nowych miejsc do systemu MPR jest rygorystyczny i wymaga dokładnej weryfikacji zgodności z określonymi kryteriami. W ciągu ostatniego miesiąca, członkowie Zespołu Wdrożeniowego ds. Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Województwie Zachodniopomorskim odwiedzili wytypowane obiekty, dokonując oceny warunków oferowanych turystom. Każde z miejsc musiało spełnić szereg wymagań, aby otrzymać certyfikat MPR, co gwarantuje rowerzystom wysoką jakość usług.

Rozbudowa sieci dróg rowerowych

Województwo zachodniopomorskie nie tylko zwiększa liczbę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, ale również aktywnie rozbudowuje sieć dróg rowerowych. Obecnie region planuje osiągnięcie łącznej długości tras rowerowych wynoszącej 1500 km. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem i potrzebę stworzenia odpowiedniej infrastruktury dla rowerzystów.

Nowe MPR w Zachodniopomorskiem

Ostatnia runda certyfikacji objęła obiekty w różnych częściach województwa, w tym w takich miejscowościach jak Świnoujście, Tarnówko, Drawsko Pomorskie, Szczecinek, Drawno, Dźwirzyno i Dąbki. Dzięki temu turyści planujący wycieczki rowerowe po regionie mają jeszcze szerszy wybór miejsc przyjaznych rowerzystom, w których mogą zatrzymać się na odpoczynek, nocleg czy skorzystać z dodatkowych usług.

Informacje dla rowerzystów

Wszystkie informacje na temat Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim, w tym pełna lista obiektów certyfikowanych, dostępne są na stronie internetowej dedykowanej turystyce rowerowej w regionie.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...