piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Opocznie, w miasteczku ruchu drogowego, dzieci mogą ćwiczyć poprawną jazdę rowerem

Data:

- REKLAMA -

W dniu 21 marca 2024 roku miasteczko ruchu drogowego w Opocznie oficjalnie zostało oddane do użytku przy ulicy Jarzębinowej. Ten nowoczesny obiekt stanowić będzie nie tylko miejsce zabawy, ale przede wszystkim platformę edukacyjną dla dzieci, pomagając im w profesjonalnym przygotowaniu się do egzaminu na kartę rowerową oraz utrwalaniu zasad ruchu drogowego.

Na ceremonii otwarcia miasteczka, której przewodniczyli uczniowie opoczyńskich szkół, obecni byli burmistrz Opoczna, Dariusz Kosno oraz zastępca burmistrza, Tomasz Łuczkowski. Podczas uroczystości dzieci miały okazję nie tylko uczestniczyć w symbolicznym przecięciu wstęgi, ale także pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie przetestować swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych trasach.

„Młodzi adepci jazdy na rowerze mogą doskonalić swoje umiejętności pokonując skrzyżowania, w tym te o ruchu okrężnym, oraz korzystać z sygnalizacji świetlnej. Jesteśmy przekonani, że korzystająca z obiektu młodzież będzie w stanie bardzo dobrze przygotować się do egzaminów na kartę rowerową oraz nauczyć się prawidłowych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym”

– podkreślała asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.

Podczas otwarcia nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz słodkości, które dodatkowo uprzyjemniły to wydarzenie. Realizacja projektu „Budowa Miasteczka Rowerowego dla Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie” była możliwa dzięki współfinansowaniu z Funduszu Spójności Unii Europejskiej, co przyniosło wiele korzyści dla społeczności lokalnej.

Miasteczko rowerowe, które kosztowało 937,8 tys. zł, z czego 439,2 tys. zł zostało dofinansowane z Funduszu Spójności UE, nie tylko umożliwia praktyczne ćwiczenia, ale również uczy dzieci rozpoznawania i odpowiedniego reagowania na znaki drogowe. To miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką, a bezpieczeństwo idzie w parze z edukacją, stanowiąc doskonałą platformę dla rozwoju i nauki najmłodszych mieszkańców Opoczna.

Źródło: https://opoczno.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...