wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zoo w Opolu zaprasza do odwiedzania nowopowstałego, spektakularnego akwarium z rybami!

Data:

- REKLAMA -

Już 1 marca Opolski Ogród Zoologiczny otworzył nowy pawilon „Wodny Świat”, stanowiący prawdziwe sanktuarium dla miłośników wodnych światów. Po ponad 25 latach od tragicznej powodzi, Akwarium powraca do Opola w zupełnie nowej odsłonie, przynosząc ze sobą fascynujący świat ryb i innych morskich stworzeń.

Krzysztof Kazanowski, zastępca dyrektora zoo, opowiada o nowoczesnym budynku akwarium, który pomieścił siedem ogromnych zbiorników wodnych o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. To miejsce, gdzie można podziwiać ryby zarówno z całego świata, jak i rodzime gatunki zamieszkujące rzekę Odrę.

W akwarium można zobaczyć imponujące gatunki ryb, takie jak rekiny, Arapaimy, Arowany czy płaszczki morskie. Interesujące są także wyjątkowe mureny, w tym największe przedstawicielki tego gatunku na świecie, jak Murena Cętkowana czy Murena Olbrzymia, które w ukryciu czekają na swoje zdobycze.

Nie brakuje również zbiornika zewnętrznego, w którym można podziwiać krajowe gatunki ryb, takie jak szczupaki, sandacze, okonie czy karasie, oraz specjalny zbiornik Odrarium, gdzie występują ryby typowe dla rzeki Odra.

W pięciu zbiornikach z wodą słoną można podziwiać ryby zamieszkujące rafę koralową i ryby ławicowe, a opiekunowie dbają o odpowiednie parametry wody, aby zapewnić zdrowie i dobre warunki życia dla zwierząt.

Akwarium „Wodny Świat” w Opolu to nie tylko miejsce rekreacji, ale także projekt realizowany dzięki funduszom z programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, który ma na celu promowanie współpracy i rozwoju w regionie czesko-polskiego pogranicza. Dzięki temu inwestycja ta ma szansę rozwijać się i przyciągać nowych zwiedzających, którzy chcą odkrywać tajemnice wodnych światów.

Źródło: https://www.opole.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...