piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowa era transportu zbiorowego w Szczecinie: wprowadzenie wspólnego biletu na SKM i komunikację miejską

Data:

- REKLAMA -

Od 1 września 2024 roku mieszkańcy Szczecina i Stargardu zyskają nową, wygodną opcję podróżowania po aglomeracji. Dzięki wprowadzeniu wspólnego biletu miesięcznego, pasażerowie będą mogli korzystać zarówno z usług Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (SKM), jak i z lokalnej komunikacji miejskiej, ciesząc się przy tym znacznymi oszczędnościami.

Miesięczny bilet aglomeracyjny umożliwi korzystanie z połączeń kolejowych między Szczecinem a Stargardem, Gryfinem, oraz Goleniowem, a także z komunikacji miejskiej w Szczecinie. Oferowany w cenie 250 zł, bilet ma stanowić atrakcyjną alternatywę dla dotychczasowych, droższych opcji. Dla tych, którzy korzystają z połączeń kolejowych wyłącznie w granicach Szczecina, przewidziano niższą cenę biletu – 150 zł. Z kolei wariant rozszerzony, obejmujący również komunikację miejską w Stargardzie, będzie dostępny w cenie poniżej 300 zł. Co ważne, na wszystkie warianty biletów aglomeracyjnych przysługiwać będą ustawowe ulgi dla uczniów, studentów oraz emerytów.

Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, jako bardziej ekonomicznej i ekologicznej formy przemieszczania się. Jak zaznacza Roman Walaszkowski, dyrektor biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, wprowadzenie wspólnego biletu to jedno z kluczowych założeń uruchomienia SKM i ma przynieść znaczące oszczędności dla użytkowników.

Wprowadzenie wspólnego biletu jest odpowiedzią na potrzeby osób dojeżdżających do pracy czy uczelni. Obecnie koszt miesięcznego biletu kolejowego na trasie Stargard-Szczecin wynosi 343 zł, a dla połączenia Goleniów – Szczecin 309 zł. Dzięki nowej ofercie, pasażerowie będą mogli znacząco zmniejszyć swoje wydatki na transport.

Przed oficjalnym wprowadzeniem, planowane są testy nowego systemu biletowego, które rozpoczną się miesiąc wcześniej. Umożliwią one pasażerom zapoznanie się z nowymi możliwościami, w tym z zakupem biletów przez smartfon. Inicjatywa wspólnego biletu miesięcznego ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki mieszkańcy Szczecina i okolic poruszają się na co dzień, oferując im bardziej zintegrowany i wygodny system transportu zbiorowego.

Źródło: RMF.FM

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...