piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zielona Góra : planowana rozbudowa i modernizacja infrastruktury drogowej

Data:

- REKLAMA -

Mieszkańcy dzielnicy Chynów w Zielonej Górze mogą spodziewać się znaczących zmian w lokalnej infrastrukturze drogowej. Właśnie ogłoszono plany rozbudowy oraz modernizacji dróg, które mają przynieść poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa podróżowania po mieście. Podpisana umowa z 27 marca z zielonogórską firmą remontowo-drogową „CAPRI – bit” zapowiada początek prac, na które mieszkańcy czekali z niecierpliwością.

W ramach projektu modernizacji ulic na terenie Chynowa, uwagę skupiono na ulicach Kremowej, Oliwkowej i Karminowej. Jak podkreśla Eugeniusz Weiss, właściciel wykonawczej firmy, każda z tych ulic wymaga indywidualnego podejścia, ze szczególnym uwzględnieniem systemów odwodnienia, co jest niezbędne ze względu na ich specyficzne położenie.

Projekt ten stanowi drugi etap prac drogowych, które pierwotnie miały być kontynuowane corocznie. Niestety, z różnych przyczyn poprzednie próby realizacji tego ambitnego planu nie przyniosły oczekiwanych efektów. Teraz, dzięki nowej umowie i odświeżeniu założeń projektowych, mieszkańcy mogą ponownie oczekiwać na niezbędne zmiany.

Koszt całej inwestycji to ponad 1,7 miliona złotych, co pokazuje skalę i ważność projektu dla miasta. Zbigniew Binek, radny miejski i koordynator remontu, podkreśla, że modernizacja dróg jest kluczowym elementem poprawy jakości życia mieszkańców Chynowa. W planach jest również budowa nowego przepustu, który ma na celu skuteczne odprowadzanie wód opadowych, co znacząco zmniejszy problem zalegania wody na drogach.

Eugeniusz Weiss deklaruje szybki start prac, które mają ruszyć już w połowie kwietnia. Zastosowanie ekologicznej eko-kostki oraz nowoczesnych rozwiązań w zakresie odwodnienia ma przyczynić się do stworzenia trwałej i estetycznie prezentującej się infrastruktury drogowej.

Inicjatywa ta jest wyrazem długofalowego planowania i dbałości o potrzeby mieszkańców. Przez poprawę stanu dróg, miasto stawia na zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu oraz estetyki publicznych przestrzeni, jednocześnie podnosząc standard życia w Chynowie. Wraz z realizacją projektu, mieszkańcy z pewnością docenią pozytywne zmiany, które wpłyną na codzienne doświadczenia związane z poruszaniem się po mieście.

Źródło: RZG.PL

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...