poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowości w Zoo w Białymstoku

Data:

- REKLAMA -

Zoo Akcent w Białymstoku wzbogaciło się o niezwykłe nowości. Do grona jego mieszkańców dołączyli niedawno Chip i Dale, niedźwiedzie brunatne, które przemierzyły długą drogę, zanim znalazły swój nowy dom. Te dziesięcioletnie, braterskie dusze, początkowo mieszkały w ogrodzie zoologicznym w Kijowie, skąd ich niełatwa podróż rozpoczęła się w obliczu trudności spowodowanych agresją rosyjską na Ukrainę.

Niebezpieczeństwa, jakie im groziły, nie ograniczały się wyłącznie do ostrzału. Głód i problemy z dostępem do pożywienia, a także brak odpowiedniej opieki weterynaryjnej, sprawiły, że ich przyszłość stała pod znakiem zapytania. Dzięki współpracy między ogrodami zoologicznymi, Chip i Dale trafili najpierw do Poznania, a stamtąd – do Białegostoku, gdzie otrzymali szansę na nowe, bezpieczne życie.

Przybycie braci do zoo Akcent to znaczący moment nie tylko dla samego ogrodu, ale i dla mieszkańców miasta, którzy zyskali nową atrakcję. Wybieg, który wcześniej był domem dla innego niedźwiedzia brunatnego, Grzesia, teraz został ponownie zapełniony życiem. Chip i Dale, jak zauważył prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, szybko zaadaptowali się do nowych warunków. Ich wesoła i ruchliwa natura, a także zauważalny apetyt, czynią z nich niezwykle interesujących mieszkańców zoo.

Sprowadzenie tych niedźwiedzi do Białegostoku można uznać za symboliczny gest solidarności i pomocy. Choć są one uchodźcami wojennymi, dzięki zaangażowaniu wielu osób zyskały nowy, bezpieczny dom. Ich obecność w Akcent Zoo to nie tylko radość dla odwiedzających, szczególnie dla najmłodszych, ale także przypomnienie o trudnościach, jakie dotykają zwierzęta w rejonach konfliktów.

Zoo Akcent, dzięki swoim nowym mieszkańcom, staje się miejscem, gdzie można nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także uczyć się empatii i odpowiedzialności za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Chip i Dale, z pewnością, szybko zdobędą serca odwiedzających, stając się żywym dowodem na to, że nawet w trudnych czasach można znaleźć iskierkę nadziei i radości.

Źródło: Eska.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...