piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Lublin wysoko w rankingu miast

Data:

- REKLAMA -

Lublin okazał się być jednym z najbardziej pożądanych miast do życia w Polsce, zajmując imponujące drugie miejsce w rankingu opracowanym przez Business Insider. Ranking ten, bazujący na analizie czynników ekonomicznych i pozafinansowych, wskazuje na to, że stolica województwa lubelskiego wyprzedza takie metropolie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław pod względem „ogólnego zadowolenia z życia”.

W szczególności Lublin został wysoko oceniony za dostęp do opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, zajmując drugie miejsce. Miasto to może się również pochwalić niskim poziomem przestępczości, co plasuje je na podium w tej kategorii. Jeśli chodzi o jakość powietrza, Lublin również znalazł się w górnej części tabeli, na siódmym miejscu, co dodatkowo podkreśla atrakcyjność miasta z perspektywy mieszkańców.

Mimo że Lublin nieco gorzej wypadł w aspektach ekonomicznych, takich jak poziom bezrobocia czy wysokość średniego wynagrodzenia, to jednak jego pozycja w rankingu podkreśla, że czynniki pozafinansowe odgrywają kluczową rolę w ocenie jakości życia. W kategorii dostępności mieszkań, Lublin zajął siódmą pozycję, co jest wynikiem lepszym niż w wielu innych dużych miastach Polski, wskazując na stosunkowo korzystny rynek nieruchomości.

Na czele rankingu znalazł się Olsztyn, wyprzedzając Lublin, co pokazuje, że mniejsze miasta wojewódzkie mogą oferować wysoką jakość życia. Zaraz za Lublinem uplasowały się Poznań i Gdańsk, co świadczy o dużej konkurencyjności wśród miast o wysokim standardzie życia. Warszawa, mimo wielu dostępnych zasobów i możliwości, zajęła dopiero siódme miejsce, co może być zaskoczeniem dla wielu.

Ranking ten, opracowany na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz portalu morizon.pl, stanowi ważne źródło informacji dla osób rozważających przeprowadzkę i szukających miasta, które najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom dotyczącym jakości życia.

Podsumowując, Lublin, z jego dostępem do opieki zdrowotnej, niskim poziomem przestępczości oraz dobrej jakości powietrza, stanowi atrakcyjną alternatywę dla osób szukających miejsca do życia, gdzie poza czynnikami ekonomicznymi, dużą wagę przykłada się także do aspektów wpływających na dobre samopoczucie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Źródło: Dziennik Wschodni/Radio Lublin

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...