poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Łomżyńska Karta Mieszkańca – klucz do oszczędności i dostęp do usług

Data:

- REKLAMA -


Łomżyńska Karta Mieszkańca (ŁKM) to inicjatywa, która umożliwia mieszkańcom Łomży korzystanie z szerokiego zakresu zniżek i ulg na usługi publiczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne. Program ten, wprowadzony przez Urząd Miejski w Łomży, jest przełomowym krokiem w kierunku integracji społeczności lokalnej oraz promocji miejskich instytucji.

Jakie korzyści niesie ŁKM?

Integracja społeczności
ŁKM wspiera integrację społeczną poprzez ułatwienie dostępu do kultury, sportu i edukacji. Mieszkańcy, dzięki zniżkom i ulgom, mogą aktywniej uczestniczyć w życiu miasta, co sprzyja budowaniu silnych więzi społecznych.

Oszczędności dla mieszkańców
Posiadacze karty mogą cieszyć się znaczącymi oszczędnościami, korzystając z oferty lokalnych instytucji i partnerów komercyjnych. Zniżki obejmują bilety do teatru, muzeum, na basen, a także korzystanie z miejskiej komunikacji.

Wsparcie dla lokalnej gospodarki
Program ŁKM stymuluje lokalną gospodarkę, zachęcając mieszkańców do korzystania z usług i produktów oferowanych w Łomży. Wpływa to pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Jak uzyskać Łomżyńską Kartę Mieszkańca?
Aby stać się posiadaczem ŁKM, należy spełnić określone kryteria i złożyć wniosek elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Miejskim. Proces aplikacyjny jest prosty i intuicyjny, co sprzyja łatwej adopcji programu przez mieszkańców.

Kryteria kwalifikacyjne
Rozliczanie podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Łomży z adresem zamieszkania na terenie miasta. Zamieszkiwanie na terenie Łomży, nawet w przypadku braku obowiązku rozliczania podatku PIT.

Jak korzystać ze zniżek i ulg?
Aby skorzystać z ulg, wystarczy okazać kartę u partnerów programu. Weryfikacja uprawnień odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej, co zapewnia szybką i wygodną obsługę.

Różnorodność zniżek
ŁKM oferuje trzy rodzaje ulg: procentowe, kwotowe oraz w formie darmowych wejść/biletów. Takie podejście gwarantuje elastyczność i dostosowanie oferty do potrzeb mieszkańców.

Rozwój programu
Urząd Miejski w Łomży planuje rozszerzenie funkcjonalności karty o nowe usługi, takie jak karta biblioteczna, basenowa czy system wypożyczalni rowerów. Działania te mają na celu dalsze ułatwienie dostępu do miejskich usług i zwiększenie atrakcyjności ŁKM.

Łomżyńska Karta Mieszkańca to nowy system wsparcia dla mieszkańców miasta Łomża, który zastąpi dotychczas funkcjonujące karty – Kartę Seniora oraz Łomżyńską Kartę Dużej Rodziny. Karta ta wprowadza trzy pakiety usług, które mają na celu dostosowanie oferty do różnych grup mieszkańców.

Pakiet Mieszkańca jest podstawowym pakietem dostępnym dla wszystkich osób uprawnionych do posiadania Karty Mieszkańca oraz ich dzieci. Pakiet ten jest przyznawany na podstawie weryfikacji rodzica i jest ważny przez okres jednego roku. Umożliwia korzystanie ze standardowej oferty przygotowanej dla mieszkańców Łomży.

Pakiet Seniora został stworzony z myślą o osobach w wieku 60 lat i więcej. Jest to pakiet bezterminowy, który poza ofertą standardową zawartą w Pakiecie Mieszkańca, oferuje również usługi specjalnie dedykowane seniorom. Jest to rozwiązanie, które ma na celu wsparcie starszej części społeczności miasta Łomża.

Pakiet Łomżyńska Karta Dużej Rodziny skierowany jest do rodzin z co najmniej trójką dzieci. Pakiet ten jest ważny przez rok i, podobnie jak dwa poprzednie, oferuje dostęp do standardowych usług oraz do dodatkowych, dedykowanych ofert dla rodzin wielodzietnych. Rodziny 3+ to te, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, spełniających określone warunki wiekowe oraz edukacyjne.

Każda z tych kart będzie dostępna w dwóch formach: jako „Karta Mobilna”, będąca elektroniczną aplikacją mobilną wyświetlającą kod QR na ekranie telefonu, oraz jako karta plastikowa, czyli spersonalizowana karta zbliżeniowa z nadrukowaną wizualizacją, danymi personalnymi użytkownika oraz kodem QR.

Warto podkreślić, że dotychczasowe karty – Karta Seniora i Łomżyńska Karta Dużej Rodziny – zachowają swoją ważność do końca roku, jednak zniżki na nich zawarte nie będą łączone z ulgami oferowanymi przez Łomżyńską Kartę Mieszkańca.

Realizacja tego projektu to część większej inicjatywy pod nazwą „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, wspierana finansowo przez Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2014-2021, co świadczy o zaangażowaniu w rozwój lokalny i poprawę jakości życia mieszkańców Łomży.

Źródło: lomza.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...