piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Ciężkowicach, w bardzo malowniczej okolicy ma powstać wieża widokowa razem z wielką zjeżdżalnią!

Data:

- REKLAMA -

W niedalekiej przyszłości, na malowniczym terenie Małopolski, w miejscowości Ciężkowice, powstanie nowa atrakcja turystyczna – nietuzinkowa wieża widokowa. Ta innowacyjna konstrukcja nie tylko umożliwi podziwianie okolicznych krajobrazów, ale także zapewni niezapomniane doznania w postaci zjeżdżalni, której zastosowanie ma sprawić radość nie tylko najmłodszym, ale i starszym odwiedzającym.

Gmina Ciężkowice, leżąca na terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, od lat słynie z różnorodnych atrakcji turystycznych. Ostatnio dołączyła do nich ścieżka w koronach drzew, otwarta w lipcu zeszłego roku. Teraz, w dążeniu do ciągłego rozwoju i poszerzania oferty dla odwiedzających, planuje się budowę wieży widokowej obok wspomnianej ścieżki.

Pomysł na budowę wieży widokowej zrodził się już wcześniej, jednak dopiero teraz, dzięki zgromadzeniu odpowiednich środków finansowych oraz wzmożonemu zainteresowaniu ze strony turystów, stał się on realny. Wybór atrakcyjnego miejsca dla wieży gwarantuje, że z jej szczytu będą można podziwiać malownicze widoki na wszystkie strony świata. Co więcej, sam projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych, zapewniając dostępność dla wszystkich odwiedzających.

Projekt nowej atrakcji turystycznej przewiduje także urządzenie terenu wokół wieży. Planuje się stworzenie przyjaznej przestrzeni, z ławkami, placem zabaw oraz elementami małej architektury, które dodatkowo wzbogacą doświadczenie odwiedzających. Samo wykonanie wieży będzie połączeniem konstrukcji żelbetowej z elementami drewnianymi, co nada jej niepowtarzalny charakter.

Realizacja projektu jest już w toku, a gmina ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy. Dzięki rezerwowanym środkom finansowym, które pochodzą m.in. z Polskiego Ładu, istnieje nadzieja, że wieża zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Wraz z jej otwarciem, turystom będzie dane nie tylko podziwiać urodę okolicznych terenów, ale także cieszyć się ekscytującą jazdą z zjeżdżalni, co sprawi, że wizyta w Ciężkowicach stanie się niezapomnianym przeżyciem dla każdego.              

Źródło: https://geekweek.interia.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...