wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kolarskie czwartki, czyli rowerowe wyścigi wracają do Poznania

Data:

- REKLAMA -

Amatorzy kolarstwa, przygotujcie swoje rowery i gotujcie się na emocjonujące zawody! Po chwili niepewności i smutku, Kolarskie Czwartki GALERIA powracają na Tor Poznań, z nowym zapałem i wsparciem. Decyzja o kontynuowaniu cyklu zawodów wywołała ogromną radość wśród miłośników tego sportu, a co więcej, otwiera nowe możliwości dla młodych talentów.

Po nagłej śmierci Romualda Szaja, który był głównym organizatorem Kolarskich Czwartków, wiele osób obawiało się, że to koniec tych wyścigów. Jednakże, dzięki współpracy Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, Automobilklubu Wielkopolski i Miasta Poznań, zawody nie tylko nie zniknęły z kalendarza, ale wręcz zyskały nową energię.

W roku 2024 kalendarz kolarskich wydarzeń będzie bogatszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki porozumieniu organizacji, zaplanowano pełen cykl zawodów, które z pewnością zadowolą zarówno doświadczonych kolarzy, jak i debiutantów. Za organizację odpowiedzialne będą Poznańskie Towarzystwo Cyklistów oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

Dla Jakuba Szaja, syna śp. Romualda Szaja, organizacja Kolarskich Czwartków jest nie tylko zobowiązaniem, ale też kontynuacją pasji i dziedzictwa jego ojca. Zawody te były dla niego czymś więcej niż tylko wyścigami – były symbolem zamiłowania do kolarstwa i pragnieniem popularyzacji tej dyscypliny.

Przy Torze Poznań powstaje Akademia Młodego Kolarza, inicjatywa wspierana przez firmę Pho3nix. To świetna wiadomość dla młodych adeptów kolarstwa, którzy będą mieli okazję trenować w bezpiecznych warunkach i rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

11 kwietnia to data, na którą warto już teraz zaznaczyć w kalendarzu, bo to właśnie wtedy rozpocznie się cykl Kolarskich Czwartków na Torze Poznań. Oprócz tych wyścigów, na uczestników czekać będą również Wtorkowe Czasówki, Mały Wyścig Pokoju, Mistrzostwa Wielkopolski, Memoriał Romualda Szaja oraz wiele innych wydarzeń.

Pośmiertnie, Romuald Szaja został wpisany w poczet Superseniorów Poznańskiego Sportu, co jest nie tylko zasłużonym wyróżnieniem dla jego osoby, ale także symbolem wdzięczności za jego wkład w rozwój kolarstwa i sportu w regionie.

Kolarskie Czwartki GALERIA na Torze Poznań to nie tylko wyścigi – to kontynuacja pasji, rozwój młodych talentów i hołd dla tych, którzy oddali serce dla tego sportu.

Źródło: https://sportowy-poznan.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...