wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Mieszkańcy warszawskiego Żoliborza już nie mogą się doczekać odremontowanego kina Tęcza!

Data:

- REKLAMA -

Po długim oczekiwaniu, wreszcie poznaliśmy, jak będzie wyglądać nowe kino Tęcza po gruntownym remoncie. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy ogłosiło zakończenie prac nad dokumentacją projektową tego kultowego miejsca, które od lat stanowi serce kulturalne Żoliborza.

Historia kina Tęcza sięga lat 20. XX wieku, kiedy to powstało jako kotłownia centralnego ogrzewania dla osiedla Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od tamtego czasu przeszło przez liczne metamorfozy, by teraz przystąpić do nowego etapu jako nowoczesne i wszechstronne centrum kulturalne.

Najbardziej ekscytującym elementem przebudowy jest zapowiedź nowoczesnej sali kinowej, która będzie połączeniem tradycji i innowacji. Pomieści aż 145 widzów i będzie wyposażona w najnowocześniejsze systemy audiowizualne. Co więcej, planuje się także podłączenie dwóch systemów projekcji, co pozwoli na wyświetlanie zarówno filmów cyfrowych, jak i tych z taśmy światłoczułej, przywracając ducha kinematografii analogowej.

Jednak kino Tęcza nie będzie tylko miejscem projekcji filmów. To także ośrodek edukacyjny, który ma za zadanie rozwijać pasje i umiejętności zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Program edukacyjny obejmie warsztaty, wykłady i pokazy, dając uczestnikom możliwość zgłębiania tajników sztuki filmowej.

Na uwagę zasługuje również przeniesienie Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodych Widzów LET’S DOC do kina Tęcza, co z pewnością przyciągnie miłośników kina z całego miasta.

Otwarcie nowego kina Tęcza zaplanowano na rok 2027, jednak przed tym jeszcze wiele pracy czeka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, które musi wybrać wykonawcę robót budowlanych oraz inżyniera kontraktu. Jednak po latach oczekiwania, mieszkańcy Żoliborza już teraz nie mogą doczekać się otwarcia tego wyjątkowego miejsca, które połączy historię z nowoczesnością i stanie się nie tylko kinem, ale prawdziwym centrum kulturalnym.

Źródło: https://kultura.um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...