wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rusza akcja „Weźże nie wyrzucaj! Zabierz opakowanie ze sobą i wykorzystaj je ponownie!”

Data:

- REKLAMA -

Kraków, urocze miasto o bogatej historii i niepowtarzalnym uroku, od lat prowadzi walkę o czystość swoich ulic i ochronę środowiska. W ostatnich miesiącach, wspólnie z firmą InPost, podjęło kolejny krok w tej niełatwej drodze, kontynuując kampanię „Weźże nie wyrzucaj! Zabierz opakowanie ze sobą i wykorzystaj je ponownie!”. Tym razem, pod hasłem „Wiosenne porządki dla planety”, Kraków i InPost stawiają sobie za cel edukację i zaangażowanie mieszkańców w dbanie o środowisko poprzez właściwe postępowanie z opakowaniami.

Problem pozostawianych opakowań

Lokalizacje Paczkomatów InPost, zamiast być miejscem odbierania i oddawania przesyłek, czasem stają się składowiskami odpadów. Kartony, pudełka, papier czy foliopaki po przesyłkach często pozostawiane są wokół urządzeń, co nie tylko psuje estetykę okolicy, ale też generuje dodatkowe koszty utrzymania czystości miasta. Pomimo istnienia koszy ulicznych, w pobliżu Paczkomatów często brakuje świadomości i chęci prawidłowego utylizowania odpadów.

Edukacja i zaangażowanie

Kampania edukacyjna rozpoczęta jesienią 2023 roku przyniosła pewne rezultaty, ale problem nie został całkowicie wyeliminowany. Dlatego Kraków i InPost kontynuują swoje działania, kładąc nacisk na ideę zero waste i wiosenne porządki. Grafiki na ekranach Paczkomatów przypominają użytkownikom o otwieraniu paczek w domu i ponownym wykorzystywaniu opakowań. Firma InPost dodatkowo przypomina klientom o idei zero waste poprzez powiadomienia push.

Lokalizacje obejmujące kampanię

W kilkunastu lokalizacjach Krakowa, gdzie zaobserwowano problem pozostawianych opakowań, zostały objęte działaniami kampanijnymi. Są to os. Spółdzielcze 9a, ul. Bobrzeckiej 8, ul. Lea 116, ul. Niska 2, ul. Prądnicka naprzeciwko nr 20a, ul. Strzelców 28, ul. Wielicka 28, ul. Wielicka – Wolska, ul. Wielopole 30, ul. Zamoyskiego, ul. Rydygiera 25, al. Pokoju 16, ul. 2 Pułku Lotniczego 49, ul. Myślenicka 131, ul. Jeździecka 1, ul. Myślenicka 133, ul. Szybisko 1 oraz ul. Hypty 2.

Wspólna troska o wspólnotę i planetę

Dbając o czystość i estetykę naszego miasta, jednocześnie troszczymy się o stan naszej planety. Poprzez właściwe postępowanie z opakowaniami, ponowne wykorzystywanie ich i ograniczanie ilości generowanych odpadów, możemy wspólnie wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego. Wiosenne porządki dla planety to nie tylko hasło, to nasza wspólna misja, która może przynieść korzyści nie tylko dzisiaj, ale również dla przyszłych pokoleń.

Źródło: https://www.krakow.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...