poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

To będzie wiosenny karnawał w samym sercu Warszawy. Już za niedługo odbędzie się Festiwal Wszystkie Mazurki Świata!

Data:

- REKLAMA -

Już wkrótce mieszkańcy stolicy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. To niezwykłe święto tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu, które zjednoczy zarówno miłośników folkloru, jak i tych, którzy chcą poznać jego bogactwo i piękno.

Pod tytułem „Po kole” tegoroczny festiwal otwiera swoje nowe rozdziały. Od układu par tańczących w koło po dawnej izbie weselnej, od chorwackiego tańca „kolo” po wędrówkę Polaków z Galicji, festiwal będzie podróżą przez historię i kulturę, która inspiruje i zachwyca.

Dwa główne koncerty festiwalu obiecają niezapomniane doznania muzyczne. „Chłopi. Wesele Boryny” (18 kwietnia) przeniesie widzów w świat dawnego obrzędu weselnego, ukazując w soczewce obraz życia wiejskiego sprzed wieków. Natomiast chorwacki koncert „Za słońcem” (19 kwietnia) zabierze nas w podróż przez dźwięki tradycyjnej muzyki Chorwacji, odkrywając bogactwo pieśni i tańców z różnych regionów.

Festiwal nie zapomina także o najmłodszych miłośnikach kultury. Koncert laureatów konkursu Stara Tradycja (17 kwietnia) oraz Targowisko Instrumentów (20 kwietnia) z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych doświadczeń. Małe Mazurki, dedykowane dzieciom, będą okazją do odkrywania świata tradycji w sposób interaktywny i zabawny.

Kulminacją festiwalu będzie 10-godzinna Noc Tańca (20 kwietnia), która odbędzie się w warszawskiej Fortecy na ul. Zakroczymskiej. To czas, kiedy kapele wiejskie i miejskie z różnych zakątków Polski i zagranicy zagrają do białego rana, zapewniając niepowtarzalną atmosferę święta i radości.

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata to nie tylko święto tradycji, ale także okazja do spotkania się z kulturą innych narodów, do odkrywania historii i wzajemnego inspirowania się. To czas, który sprawi, że Warszawa zabrzmi w rytmach ludowych melodii, a serca mieszkańców zatętnią radością i wspólnym tańcem. Takie wydarzenia są jak wiosenne powiewy – ożywiają, inspirują i pozostawiają niezapomniane wspomnienia.

Źródło: https://kultura.um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...