wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Piotrkowie powstanie kompleks basenów letnich

Data:

- REKLAMA -

W Piotrkowie rozpoczęła się budowa nowego kompleksu basenów letnich, która ma przywrócić miastu tradycję korzystania z miejskich kąpielisk. Projekt realizowany jest przy Stadionie Miejskim Concordia, gdzie dziś, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki, podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

Prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak, podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia dla mieszkańców, wskazując, że już w bieżącym sezonie letnim będą mogli oni korzystać z nowych basenów. Z kolei Leszek Heinzel, dyrektor OSiR, zaznaczył, iż jest to największa inwestycja tego typu w historii miasta, a prace przygotowawcze, takie jak oczyszczenie terenu i przygotowanie miejsca pod parking, zostały już wykonane.

Kompleks będzie składał się z trzech otwartych basenów o konstrukcji stelażowej, dwóch zjeżdżalni, wodnego placu zabaw – splash parku oraz brodzika dla najmłodszych. Przewiduje się także budowę zaplecza oraz miejsca na sztuczne lodowisko, które będzie mogło funkcjonować zimą w na terenie basenów wraz z zadaszeniem.

Źródło: wizualizacja/UM Piotrków

Dzięki wsparciu w wysokości 8 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, miasto ma szansę na szybką realizację projektu. Leszek Heinzel wspomniał również o znalezieniu archiwalnych plakatów, świadczących o istnieniu basenów w tym miejscu już w 1937 roku, co stanowi inspirację dla obecnego przedsięwzięcia.

Inwestycja ta nawiązuje do długiej historii korzystania z basenów letnich w Piotrkowie i ma za zadanie odnowić tę tradycję, dostarczając mieszkańcom nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni do rekreacji i sportu. Jeżeli prace przebiegną zgodnie z planem, jeszcze tego lata piotrkowianie będą mogli cieszyć się nowym kompleksem basenów letnich, co będzie ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia i atrakcyjności miasta.

Źródło: piotrkow.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...