poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Akcja sadzenia drzew w Łowiczu na 888 urodziny Łowicza

Data:

- REKLAMA -

W Łowiczu ruszyła wyjątkowa społeczna akcja „888 drzew na 888 urodziny Łowicza”, mająca na celu upiększenie miasta i zwiększenie jego zielonego potencjału. Już teraz mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje lokalizacji nowych drzew za pośrednictwem interaktywnej mapy, gdzie organizatorzy akcji zajmą się wszystkimi formalnościami.

Do tej pory w ramach inicjatywy posadzono 300 drzew różnych gatunków, takich jak klony, lipy, graby, kasztanowce czy dęby. Sadzenia będą kontynuowane do końca kwietnia, z kolejną partią planowaną na jesień.

Inicjatywa została zainspirowana przez mieszkańca Łowicza, Łukasza Łebskiego, i zrealizowana przy wsparciu fundacji Prolas. Jak podkreśla Marcin Tarka z fundacji, dzięki profesjonalnemu podejściu i współpracy z geodetą, możliwe jest szybkie i skuteczne rozpatrywanie wniosków o zasadzenie drzew, nawet w przypadkach, gdzie wymagana jest zgoda urzędu miasta, starostwa czy spółdzielni mieszkaniowej.

Interaktywna mapa nie tylko ułatwia mieszkańcom zgłaszanie propozycji lokalizacji nowych drzew, ale również pozwala na śledzenie procesu sadzenia i dowiedzenie się, które propozycje zostały odrzucone – najczęściej z powodów związanych z infrastrukturą podziemną.

Akcja „888 drzew na 888 urodziny Łowicza” to nie tylko możliwość zazielenienia miasta, ale także okazja dla mieszkańców do bezpośredniego udziału w kreowaniu przestrzeni miejskiej. Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy poprzez zgłaszanie lokalizacji na mapie interaktywnej, zakup drzewek, a także finansowe wsparcie akcji.

Zainteresowanie akcją świadczy o silnej społecznej odpowiedzialności mieszkańców Łowicza i ich chęci do uczestnictwa w tworzeniu lepszego, bardziej zielonego środowiska dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Źródło: RMF.FM

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...