piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Żorach można ponownie odwiedzać tężnie solankową

Data:

- REKLAMA -

Tężnia solankowa w Parku Cegielnia w Żorach jest już otwarta dla odwiedzających. Miejsce to, położone przy ul. Folwareckiej, jest doskonałą okazją do skorzystania z naturalnych właściwości solanki, znanej ze swojego korzystnego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Dodatkową atrakcją jest multimedialna fontanna, która za pomocą efektów świetlnych i dźwiękowych wprowadza odwiedzających w wyjątkowy nastrój.

Tężnia wykorzystuje oryginalną solankę z Zabłocia, charakteryzującą się największą na świecie zawartością jodu, co dodatkowo podnosi walory zdrowotne miejsca. Jest to idealne miejsce do wypoczynku i regeneracji, gdzie można zrelaksować się, wdychając solankową mgiełkę.

Projekt „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach” przyczynił się do powstania tężni. Został on zrealizowany dzięki finansowaniu w ramach pożyczki rewitalizacyjnej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wstęp do tężni jest całkowicie bezpłatny, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców oraz turystów poszukujących naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia.

Fot. zory.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...