piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowy odcinek S10 zapewni łatwiejszy dojazd do Szczecina

Data:

- REKLAMA -

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) właśnie podpisała umowę na realizację kluczowego odcinka drogi ekspresowej S10 pomiędzy Szczecinem a Piłą. To znaczący krok naprzód w usprawnieniu połączeń komunikacyjnych między Pomorzem Zachodnim, a centrum Polski.

Kluczowy etap w rozbudowie sieci drogowej

Odcinek drogi S10 między Reczem, a Cybowem, o długości 15,2 km i koszcie 647 mln zł, stanowi ostatnią część większego projektu, który ma na celu stworzenie alternatywnej trasy transportowej na północ od autostrady A2. Projekt jest częścią Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku, który zakłada usprawnienie połączeń pomiędzy różnymi regionami kraju.

Szczegóły projektu

Wykonawcą trasy zostało konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Nowy odcinek rozpocznie się za węzłem drogowym Recz, początkowo biegnąc na północ od istniejącej drogi krajowej nr 10, by później, na wschód od Słutowa, przyłączyć się do DK10. Inwestycja obejmie również budowę 14 obiektów mostowych, w tym wiaduktów i przejść dla zwierząt, oraz 47 przepustów dla płazów i małych zwierząt, co świadczy o uwzględnieniu w projektach nowoczesnych standardów ochrony środowiska.

Korzyści dla regionu i kierowców

Dzięki nowemu odcinkowi drogi S10, podróżujący między Szczecinem a Piłą, czy także dalej, do Bydgoszczy, Torunia i Warszawy, zyskają szybszą i bezpieczniejszą trasę. Projekt ma nie tylko usprawnić ruch lokalny i krajowy, ale również przyczynić się do rozwoju gospodarczego i turystycznego regionów, przez które przebiega nowa droga.

Harmonogram prac

Rozpoczęcie prac terenowych jest zaplanowane na rok 2025, a ich zakończenie przewidziano na 2028 rok. Dzięki sprawnemu przebiegowi procesu administracyjno-budowlanego, kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka już za cztery lata.

Podsumowanie

Realizacja trasy S10 między Reczem, a Cybowem to ważny krok w kierunku modernizacji polskiej infrastruktury drogowej. Projekt nie tylko ułatwi dojazd do Szczecina, ale również stworzy solidne podstawy dla przyszłego rozwoju regionu i całego kraju. Nowa droga zapewni kierowcom bezpieczniejszą i szybszą alternatywę dla obecnych tras, jednocześnie dbając o ochronę środowiska naturalnego.

Źródło: Auto Świat

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...