wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Krakowie w ten weekend startuje Cracovia Maraton

Data:

- REKLAMA -

Organizacja tak dużego wydarzenia sportowego jak Cracovia Maraton niewątpliwie wprowadza liczne zmiany w codzienne funkcjonowanie miasta, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch drogowy i komunikację miejską. Uczestnicy oraz mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się utrudnień, ale również niepowtarzalnej atmosfery podczas tego sportowego święta.

Oto kilka kluczowych informacji, które warto znać:

Trasa Maratonu

  • Start: Rynek Główny o godzinie 9:00.
  • Trasa: Trasa maratonu zaplanowana jest tak, aby uczestnicy mogli podziwiać piękno Krakowa, w tym zabytki takie jak Wawel, bulwary wiślane, stadion Błonia Krakowskie, ICE Kraków, Kładka Ojca Bernatka, a także nowoczesne obiekty jak Tauron Arena. Jest to unikalna okazja do poznania Krakowa z różnych perspektyw – od historycznych zabytków po nowoczesne budowle.

Zmiany w organizacji ruchu

  • Sobota (13 kwietnia): Utrudnienia związane z biegami towarzyszącymi, m.in. Cracovia Maraton na Rolkach, Mini Cracovia Maraton, Cracovia Welhaton oraz Bieg Nocny na 10 km. Zamknięte będą wybrane ulice oraz ścieżki rowerowe i piesze na Bulwarach oraz Plantach.
  • Niedziela (14 kwietnia): Główny dzień maratonu z utrudnieniami na trasie biegu, w tym na ulicach: Plac Wszystkich Świętych, ul. św. Idziego, ul. Podzamcze, ul. Powiśle, ul. Zwierzyniecka, al. 3 Maja. Zamknięte będą również inne ulice na trasie maratonu.

Komunikacja miejska

  • Zmiany tras: Zarówno tramwaje, jak i autobusy będą kursować zmienionymi trasami w dniu maratonu. Ważne jest, aby sprawdzić aktualne rozkłady jazdy i planować podróże z wyprzedzeniem, aby uniknąć opóźnień.

Porady dla mieszkańców i uczestników

  • Planowanie podróży: Jeśli planujesz podróż w okolicy Krakowa w dniu maratonu, rozważ alternatywne trasy lub środki transportu.
  • Wsparcie dla biegaczy: Maraton to nie tylko wyzwanie sportowe, ale również wydarzenie społeczne. Kibicowanie uczestnikom może być inspirującym doświadczeniem.
  • Bezpieczeństwo: Ze względu na duże skupiska ludzi i zmiany w organizacji ruchu, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na trasie maratonu.

Cracovia Maraton to wyjątkowe wydarzenie łączące sportową rywalizację z możliwością podziwiania uroków Krakowa. Mimo utrudnień, jest to doskonała okazja do świętowania zdrowia, determinacji i wspólnoty.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...