poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

We Wrocławiu odbywa się prawdziwe święto kina – Festiwal Aktorstwa i Reżyserii Filmowej

Data:

- REKLAMA -

W sercu Wrocławia, rozpoczęła się kolejna odsłona dwóch prestiżowych wydarzeń kulturalnych: Festiwalu Aktorstwa Filmowego oraz Festiwalu Reżyserii Filmowej. Organizowane wspólnie przez Stanisława Dzierniejko, obie imprezy trwają od 6 do 11 kwietnia, obiecując niezapomniane doznania dla miłośników kina.

Gala otwarcia tegorocznej edycji odbyła się w kinie OHKINO Arkady Wrocławskie, jako wyraz wdzięczności za długoletnią współpracę. W trakcie tego wyjątkowego wieczoru, prowadzonego przez Anię Samusionek oraz Artura Żmijewskiego, publiczność miała okazję zobaczyć film „Sami swoi. Początek” w reżyserii Radosława Piwowarskiego. W trakcie gali wręczone zostały także pierwsze nagrody specjalne, w tym Kryształowy Dzik dla najlepszego reżysera oraz Platynowy Szczeniak dla wybitnego aktora.

Przez kolejne dni festiwalowe, uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w projekcjach filmów konkursowych oraz spotkaniach z gwiazdami kina polskiego, takimi jak Gabriela Muskała, Zbigniew Zamachowski czy Anna Seniuk. W programie festiwalu znajdują się także spotkania autorskie z Feliksem Falkiem oraz recital Hanny Śleszyńskiej.

Festiwal zakończy się 11 kwietnia w Sali Kongresowej Wrocławskiej Hali Stulecia. Podczas gali, prowadzonej przez Sonię Bohosiewicz i Piotra Gąsowskiego, zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów, a także medal Przyjaciel Festiwalu. Wieczór uświetni recital Hanny Śleszyńskiej, laureatki nagrody im. Piotra Machalicy.

Festiwal Aktorstwa i Reżyserii Filmowej to nie tylko okazja do obejrzenia najnowszych produkcji filmowych, ale także szansa na spotkanie z twórcami oraz wybitnymi aktorami. Wrocław po raz kolejny staje się centrum kinematograficznych emocji, przyciągając miłośników kina z całego kraju.

Źródło: https://wroclaw.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...