wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wrocław: nowa moc inwestycyjna Europy Środkowej

Data:

- REKLAMA -

Wrocław, dumnie wznoszący się na mapie Europy Środkowej, ugruntował swoją pozycję jako jedno z najbardziej dynamicznych centrów inwestycyjnych regionu. Miasto, które od lat cieszy się uznaniem za swoje przyjazne podejście do biznesu, zostało niedawno sklasyfikowane na imponującym drugim miejscu w rankingu potencjału inwestycyjnego polskich miast przez badanie Business Environment Assessment Study (BEAS). Osiągnęło ocenę 7,9/10, co świadczy o jego znaczącym potencjale i atrakcyjności dla inwestorów.

Ośrodek akademicki przyciągający studentów

Mocną stroną Wrocławia jest jego status silnego ośrodka akademickiego, z Politechniką Wrocławską na czele, która każdego roku kształci około 105 tys. studentów. Dzięki swojemu intelektualnemu zapleczu oraz zaawansowanej infrastrukturze technologicznej, miasto stało się najpopularniejszą lokalizacją dla centrów badawczo-rozwojowych (R&D) oraz outsourcingu procesów wiedzy (Knowledge Process Outsourcing) w Polsce.

Mekka dla branży IT i inżynierii

Wrocław nieustannie przyciąga talenty, zwłaszcza z branży IT, inżynierii oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Specjaliści w tych dziedzinach mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Według Raportu Płacowego Antal, wynagrodzenia w sektorze IT i inżynierii są konkurencyjne na tle innych branż, co czyni Wrocław atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju kariery.

Dolnośląska stolica start-upów

Innowacyjność miasta podkreśla jego przodującą pozycję w kraju pod względem liczby startupów, z 28% wszystkich polskich start-upów działających w regionie. To świadczy o dynamicznym ekosystemie innowacji, wspieranym przez nowoczesne laboratoria, zaawansowaną infrastrukturę technologiczną i bliską współpracę między sektorem biznesowym a akademickim.

Drugi największy rynek biurowy w Polsce

Wrocławski rynek biurowy również wykazuje wysoki poziom aktywności, z około 85 tys. m² powierzchni biurowej w budowie, co potwierdza zainteresowanie miastem jako kluczowym centrum biznesowym w regionie. Jednak rynek ten stoi przed wyzwaniami związanymi z podażą nowych powierzchni, wzrostem cen usług i kosztów eksploatacyjnych.

Wrocław, z jego silnym ośrodkiem akademickim, dynamicznym sektorem IT i inżynierii, innowacyjnym ekosystemem startupów oraz rozwijającym się rynkiem biurowym, potwierdza swoją pozycję jako kluczowa lokalizacja inwestycyjna w Europie Środkowej. Miasto nie tylko oferuje atrakcyjne warunki dla rozwoju biznesu, ale także stwarza możliwości dla młodych talentów i innowacyjnych przedsiębiorstw. Wrocław kontynuuje swój imponujący wzrost, umacniając się jako przyciągający inwestorów magnes w sercu Europy.

Źródło: Urbanity.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...