wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Za nami uroczysta gala z okazji 50-lecia gdańskiego lotniska, razem z wręczeniem prestiżowych nagród

Data:

- REKLAMA -

W miniony piątek, 5 kwietnia 2024 roku, w prestiżowym AmberExpo odbyła się niezwykła uroczystość upamiętniająca ważną rocznicę – 50 lat istnienia lotniska w Gdańsku oraz 30-lecie powstania spółki Port Lotniczy. Gala zgromadziła szerokie grono gości z Polski i zagranicy, reprezentujących różne sektory gospodarki oraz świat polityki i mediów. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania osób, które wnieśli znaczący wkład w rozwój tego strategicznego dla regionu portu lotniczego.

Galę uświetniły znane postacie pomorskiej kultury i sportu, takie jak Dorota Kolak, Mirosław Baka, Grzegorz Gzyl, Bernard Szyc, Krzysztof Skiba oraz Anna Rogowska. Obecność tych wybitnych osobowości wprowadziła niepowtarzalny klimat i podkreśliła rangę wydarzenia. Ponadto, wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele linii lotniczych, branży transportowej, turystycznej, politycy, dyplomaci, a także ludzie biznesu i mediów.

Podczas gali szczególną uwagę zwrócono na osoby, których praca przyczyniła się do dynamicznego rozwoju portu lotniczego w Gdańsku. Wśród uhonorowanych znaleźli się:

– Lech Wałęsa, były Prezydent Rzeczypospolitej,

– Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego,

– Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska (nagrodę odebrał Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Inwestycji),

– Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni (nagrodę odebrała Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki),

– Magdalena Czarzyńska-Jachim, po. Prezydent Sopotu,

– Jacek Karnowski, poseł RP, były Prezydent Sopotu,

– Andrzej Illków, Prezes Zarządu spółki Polskie Porty Lotnicze,

– József Váradi, Prezes Wizz Air, oraz inne wpływowe osobistości z branży biznesowej i publicznej.

Gala urodzinowa Portu Lotniczego w Gdańsku to nie tylko okazja do wspomnień i refleksji nad przeszłością, ale także moment celebracji osiągnięć i planów na przyszłość. To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, stanowiąc ważny punkt w historii lotnictwa w Polsce. Gala uhonorowała nie tylko osiągnięcia jednostek, ale także potwierdziła znaczenie współpracy i zaangażowania wielu osób dla wspólnego dobra i rozwoju regionu.

Źródło: https://www.airport.gdansk.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...