wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Za nami wiosenny bieg. To już tradycja, która odbywa się w Siemianowicach Śląskich co roku!

Data:

- REKLAMA -

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” wraz z Wydziałem Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie zapraszali mieszkańców na XVIII edycję „Biegu Wiosny oraz Nordic Walking”. Ta sportowa impreza odbyła się 6 kwietnia i rozpoczęła o poranku, o godzinie 11:00. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło przede wszystkim sympatyków biegania oraz miłośników chodzenia z kijkami. Uczestnicy chcieli w taki sportowy sposób spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, odkrywając piękno przyrody Siemianowic Śląskich.

Uczestnicy tradycyjnie przemierzyli trasę liczącą 5,5 kilometra, prowadzącą przez malownicze alejki Parku „Pszczelnik”, Pola Golfowego, „Bażantarnię” oraz staw „Rzęsa”, aby powrócić do punktu startowego. Każdy z uczestników miał do tego okazję cieszyć się pięknem przyrody i aktywnie spędzić czas, podczas gdy rytm kroków prowadził biegaczy przez urokliwe zakątki tego miejsca.

Każdy uczestnik mógł liczyć na słodki upominek oraz orzeźwiający napój na mecie, jako wyraz wdzięczności za aktywny udział.

Już 18. edycja Biegu Wiosny stanowiła jedynie początek intensywnego sezonu biegowego w Siemianowicach Śląskich. Kolejne wydarzenia z cyklu „Cztery Pory Roku” już czekają na uczestników i są zaplanowane, raz jednej porze roku – zatem jeszcze trzy razy – na lato, jesień oraz zimę.

Program biegów zapowiada się następująco:

– 6 lipca 2024 r.  – XVIII Bieg Lata oraz Nordic Walking,

– 12 października 2024 r.  – XVIII Bieg Jesieni oraz Nordic Walking,

– 7 grudnia 2024 r.  – XIX Bieg Mikołajów i Mikołajek oraz Nordic Walking.

Po udanej edycji Biegu Wiosny, społeczność Siemianowic Śląskich już z niecierpliwością czeka na kolejne sportowe wydarzenia. 20 kwietnia br. ponad 200 uczestników weźmie udział w II Siemianowickim Biegu i Nordic Walking „Śladami Wojciecha Korfantego”, kontynuując piękną tradycję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w naszym mieście.

Źródło: http://www.mosir.siemianowice.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...