wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Lublin będzie miał nowe wydarzenie kulturalne: „Festiwal Sztuki Nad Rzeką”

Data:

- REKLAMA -

Nowy festiwal sztuki współczesnej ma za zadanie ożywić mniej znany odcinek doliny Bystrzycy w Lublinie. Warsztaty Kultury ogłosiły, że pierwsza edycja „Festiwalu Sztuki Nad Rzeką” rozpocznie się 1 czerwca. Wydarzenie potrwa aż do października, oferując mieszkańcom oraz turystom unikalną okazję do kontaktu ze sztuką na świeżym powietrzu.

Festiwal rozwinie się wzdłuż bulwarów nadbystrzyckich, od mostu przy ul. Zamojskiej (popularnie zwanego „Mostem Kultury”) aż do starego mostu łączącego al. Andersa z ul. Turystyczną. Ten malowniczy teren, chociaż dotąd mniej uczęszczany, oferuje piękne widoki na Stare Miasto, co może przyciągnąć dodatkowych odwiedzających.

Zaprezentowane zostaną różnorodne dzieła sztuki – od instalacji, poprzez obiekty i rzeźby, aż po eksperymenty formalne, które wejdą w dialog z otaczającą je przestrzenią. Magdalena Linkowska z Warsztatów Kultury zaznacza, że dzieła te będą komentować współczesność oraz będą wykonane specjalnie na tę okazję.

Inicjatywa ta ma na celu nie tylko promocję sztuki, ale także zachęcenie mieszkańców do (re)odkrywania i doceniania mniej znanych zakątków Lublina. Festiwal może przyczynić się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej regionu, skłaniając jednocześnie do refleksji nad współczesną sztuką i jej rolą w społeczeństwie.

Źródło: RMF.FM/Lublin.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...