wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Gliwicach powstała placówka wsparcia dziennego dla dzieci

Data:

- REKLAMA -

„Przystań” to nowo otwarta placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Gliwicach, zlokalizowana przy ul. Traugutta w dzielnicy Zatorze. Stworzona została przez Miasto Gliwice, by wspierać rodziny borykające się z trudnościami w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Placówka oferuje jasne sale do nauki, zajęć kreatywnych i komputerowych, przestronny salon do zabaw i filmów, nowoczesną kuchnię do warsztatów kulinarnych, oraz dużą jadalnię.

„Przystań” będzie czynna przez 5 dni w tygodniu, od 15.00 do 19.00, a zarządza nią gliwicka Fundacja Różyczka. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażony w podłogówkę, fotowoltaikę, pompę ciepła, wentylację mechaniczną i klimatyzację.

Koszt remontu i adaptacji budynku wyniósł ponad 2,5 mln zł i został pokryty z budżetu miasta. Wnętrza zaprojektowała firma IKEA Katowice.

„Przystań” organizuje dla swoich podopiecznych zajęcia kulinarne, rekreacyjne, sportowe, plastyczne, koła zainteresowań, a także spotkania wychowawcze i treningi umiejętności społecznych. Placówka współpracuje z rodzicami, szkołami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz innymi instytucjami. Oferuje także pomoc w sytuacjach kryzysowych i co najmniej jeden wspólnie przygotowywany posiłek dziennie.

Dzieci, które mogą skorzystać z „Przystani”, to te z rodzin zmagających się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi, ubóstwem czy zagrożeniem wykluczeniem społecznym. Placówka przeznaczona jest dla trzydziestu uczniów z klas 1–8.

Dzień otwarty placówki odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia, od 16.30 do 18.30. Podczas wydarzenia rodzice i dzieci będą mogli zwiedzić placówkę, wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz poznać wychowawców.

Źródło: Gliwice.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...