wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Jaworzno zwiększa dotacje dla klubów sportowych – 1,5 mln złotych na rozwój lokalnego sportu

Data:

- REKLAMA -

W Jaworznie rośnie wsparcie dla lokalnych klubów sportowych. Miasto przeznaczyło w tym roku rekordową sumę 1,5 miliona złotych na dotacje, co stanowi wzrost o 200 tysięcy złotych w porównaniu do ubiegłego roku. Wsparcie otrzyma 27 klubów sportowych, co również oznacza zwiększenie ich liczby w stosunku do roku 2023, kiedy to dofinansowanie otrzymało 24 kluby.

Wsparcie dla różnorodności dyscyplin sportowych

Dotacje mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury sportowej, ale także zakup nowoczesnego sprzętu sportowego, jak piłki, rękawice czy paletki, które są niezbędne do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dodatkowo, fundusze zostaną przeznaczone na profesjonalne szkolenie trenerów oraz organizację lokalnych imprez sportowych, które mają na celu zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej oraz przyciągnięcie gości z zewnątrz.

Znaczenie sportu dla społeczności

„Rozwój sportu w Jaworznie ma dla nas ogromne znaczenie. Nie jest to tylko kwestia promocji zdrowego stylu życia, ale również budowania ważnych wartości społecznych takich jak dyscyplina, współpraca i dążenie do osiągania wyznaczonych celów” – mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert. Wpływ, jaki sport ma na mieszkańców Jaworzna, jest nieoceniony, stąd decyzja o zwiększeniu wsparcia finansowego.

Proces przyznawania dotacji

Wnioski o przyznanie dotacji były dokładnie analizowane przez specjalnie powołaną komisję, w skład której weszli: Łukasz Kolarczyk – Zastępca Prezydenta Miasta, Sebastian Pycia – członek Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Jaworznie, Dariusz Chrapek – zastępca dyrektora ds. sportu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Anna Władyga – kierownik Referatu Kultury i Sportu Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM Jaworzno. Każde z dofinansowań ma na celu wspieranie konkretnych zadań i celów, które są ważne dla rozwoju sportu i rekreacji w mieście.

Perspektywy na przyszłość

Zwiększone finansowanie to krok w stronę dalszego dynamicznego rozwoju sportu w Jaworznie. Planuje się, że dzięki tym środkom, kluby będą mogły jeszcze efektywniej pracować na rzecz lokalnej społeczności, przyczyniając się do jej rozwoju i integracji. Dzięki strategicznemu podejściu i odpowiedniemu wsparciu finansowemu, Jaworzno staje się miastem, które stawia na aktywność fizyczną i zdrowy styl życia swoich mieszkańców.

Źródło: jaworzno.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...