piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Bydgoszczy będą iluminować Kanał Bydgoski

Data:

- REKLAMA -

Kanał Bydgoski, będący ważnym elementem lokalnego dziedzictwa z ponad 250-letnią historią, przejdzie kolejną fazę rewitalizacji. Tym razem projekt obejmuje innowacyjne iluminacje trzech śluz przy ulicach Wrocławskiej, Czarnej Droże oraz Bronikowskiego. Dzięki współpracy z katowicką pracownią QLAB Laboratory of Light, udało się opracować nowoczesną koncepcję oświetlenia, która ma na celu nie tylko podkreślenie unikalnej architektury tych obiektów, ale również zwiększenie ich bezpieczeństwa i atrakcyjności po zmroku.

Innowacyjne Rozwiązania i Wizualizacje
QLAB Laboratory of Light zaprezentowało projekt iluminacji w postaci zaawansowanych wizualizacji wideo, pokazujących efekty oświetlenia każdej ze śluz. Przewidziano różne scenariusze oświetleniowe, w tym lampy wbudowane w ściany oraz efektowne, wiszące instalacje świetlne. Każda z propozycji została zaprojektowana tak, aby harmonijnie współgrać z otoczeniem, jednocześnie eksponując historyczny charakter każdego z obiektów.

Dokładna Inwentaryzacja i Przygotowania
Podstawą do stworzenia precyzyjnych projektów była szczegółowa inwentaryzacja śluz za pomocą skanowania 3D. Dane te umożliwiły stworzenie dokładnych modeli komputerowych, które były wykorzystywane w trakcie analiz i prób oświetleniowych, przeprowadzonych w specjalistycznych programach.

Szeroko zakrojone konsultacje i planowane inwestycje
Miasto Bydgoszcz planuje szerokie konsultacje dotyczące przyszłego zagospodarowania Kanału Bydgoskiego oraz przyległych obszarów. Wszystkie przyszłe inwestycje, w tym te zgłaszane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będą musiały korespondować z ostatecznymi wytycznymi, które zostaną ustalone w wyniku tych konsultacji.

Ostatnie inwestycje i planowane działania
W ciągu ostatniego roku miasto zainwestowało niemal 10 mln zł w różne projekty rewitalizacyjne wzdłuż Kanału Bydgoskiego, w tym remont wrót śluz, budowę dróg dla rowerzystów i pieszych, nowe nasadzenia drzew oraz rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej. Dodatkowo, trwają prace nad kolejnymi elementami, które mają na celu dalszą poprawę funkcjonalności i estetyki tego ważnego dla miasta miejsca.

Projekt iluminacji śluz to tylko jeden z elementów szerszej strategii rewitalizacji i promocji Kanału Bydgoskiego jako kluczowego punktu na mapie turystycznej i rekreacyjnej Bydgoszczy. Dzięki tym działaniom, zarówno mieszkańcy, jak i turyści zyskają kolejne atrakcyjne miejsce, które będzie można podziwiać również po zachodzie słońca.

Źródło: bydgoszczinformuje.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...