piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zakończenie prac przy poszerzeniu ulicy Krapkowickiej w Opolu

Data:

- REKLAMA -

Prace związane z poszerzeniem ulicy Krapkowickiej w Opolu dobiegły końca, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Inwestycja objęła odcinek od ulicy Bolkowskiej do drogi łączącej ulicę Krapkowicką z rondem imienia Politechniki Opolskiej, który teraz jest szerszy o jeden metr.

Dzięki poszerzeniu, 250-metrowy fragment jezdni zwiększył swoją szerokość z 5,5 do 6,5 metra. Takie działanie było niezbędne, aby dostosować infrastrukturę drogową do rosnących potrzeb transportowych w tym rejonie miasta, zwłaszcza że w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy powstaje nowe centrum przesiadkowe z parkingami na blisko 350 pojazdów oraz przechodzi przebudowa wiaduktu kolejowego.

Dodatkowo, w ramach tej samej inwestycji zmodernizowano zjazd z kładki pieszo-rowerowej imienia Halupczoka oraz wybudowano wyniesione przejście dla pieszych, które zwiększa bezpieczeństwo przechodniów. Przejście to zostało wyposażone również w przejazd dla rowerzystów, co jest odpowiedzią na rosnące potrzeby cyklistów korzystających z infrastruktury miejskiej.

Dzięki temu projektowi, ulica Krapkowicka staje się bardziej przystosowana do obsługi większej liczby pojazdów, w tym autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, co przyczyni się do płynniejszego przepływu ruchu w tym kluczowym dla Opola rejonie.

Mieszkańcy i użytkownicy ulicy Krapkowickiej z pewnością docenią poprawę dostępności oraz bezpieczeństwa, które towarzyszą zakończeniu tych ważnych prac drogowych.

Źródło: mzd.opole.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...