piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki: święto wiedzy i kreatywności w Białymstoku

Data:

- REKLAMA -

W maju Białystok stanie się centrum nauki i sztuki, kiedy to odbędzie się jubileuszowy XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. To wydarzenie, które co roku przyciąga setki entuzjastów wiedzy i kultury, rozpocznie się 10 maja i potrwa do 19 maja 2024 roku.

Współpraca edukacyjna na najwyższym poziomie

Festiwal, który cieszy się patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, organizowany jest przez koalicję dwunastu uczelni wyższych, w tym Uniwersytet w Białymstoku, Politechnikę Białostocką, a także Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Impreza ma na celu popularyzację nauki i sztuki w Polsce północno-wschodniej, a jej koordynatorem w tym roku jest Uniwersytet w Białymstoku.

Bogactwo atrakcji dla każdego

Podczas festiwalu uczestnicy będą mieli okazję do uczestnictwa w setkach wykładów, pokazów oraz warsztatów, które mają na celu przybliżenie nauki w przystępny i angażujący sposób. Program festiwalu został przygotowany tak, aby zainteresować szeroką publiczność, od przedszkolaków po seniorów.

Rodzinny piknik naukowy

Jednym z kulminacyjnych punktów festiwalu będzie Rodzinny Piknik Naukowy, który odbędzie się 18 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku. To doskonała okazja dla rodzin, aby spędzić czas na edukacyjnej zabawie, odkrywając nowe pasje i rozwijając zainteresowania.

Wsparcie i dofinansowanie

Festiwal jest wspierany przez Miasto Białystok, a także dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”. Zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w festiwalu, podkreślając, że jest to wyjątkowa okazja do zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia kultury na wysokim poziomie.

Szczegóły i harmonogram

Dla tych, którzy są zainteresowani uczestnictwem, wszelkie informacje dotyczące harmonogramu wydarzeń są dostępne na oficjalnej stronie internetowej festiwalu: https://podlaskifestiwal.pl/. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie edukacyjnej i artystycznej festiwalu.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to nie tylko festiwal, ale przede wszystkim platforma dla wymiany pomysłów i inspiracji, otwierająca drzwi do świata nauki i sztuki dla mieszkańców regionu i gości z całej Polski.

Źródło: Bialystok.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...