piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kraków przygotowuje się do budowy linii tramwajowej na osiedle Kliny

Data:

- REKLAMA -

Kraków rozpoczął przygotowania do potencjalnej rozbudowy sieci tramwajowej, której nowy odcinek miałby dotrzeć do osiedla Kliny. W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano 10 kwietnia ogłoszenie o zamówieniu na opracowanie „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny”. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 23 kwietnia 2024 r.

Cel studium wykonalności

Studium ma na celu analizę różnych aspektów związanych z potencjalną budową linii tramwajowej, w tym możliwości organizacyjne, społeczne, techniczne, przestrzenne oraz środowiskowe. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zasadności ekonomicznej przedsięwzięcia. Dokumentacja pozwoli na ocenę, jak nowa inwestycja wpłynie na lokalną infrastrukturę oraz środowisko.

Propozycje wariantów przebiegu linii

W ramach studium wykonawca zostanie zobowiązany do opracowania co najmniej sześciu wariantów przebiegu planowanej linii tramwajowej. Proponowane trasy obejmują m.in. przedłużenie istniejącej linii od pętli tramwajowej Czerwone Maki przez ulice Bunscha i Humboldta aż do Klinów, jak również inne warianty, które mają na celu optymalizację dostępu do środków komunikacji miejskiej dla mieszkańców.

Analiza i preferencje

Wykonawca dokona szczegółowej analizy każdego z wariantów, biorąc pod uwagę m.in. prognozy ruchu, uwarunkowania geologiczne i hydrogeologiczne, a także istniejącą infrastrukturę techniczną. Analiza obejmie również ocenę wpływu inwestycji na środowisko, koszty związane z realizacją i eksploatacją oraz przewidywane korzyści społeczne i gospodarcze.

Konsultacje społeczne

Ostateczny wybór preferowanego wariantu zostanie dokonany na podstawie metod i kryteriów zaakceptowanych przez miasto Kraków. Przed podjęciem ostatecznych decyzji, mieszkańcy będą mieli możliwość wyrażenia swoich opinii na temat projektu podczas zaplanowanego spotkania konsultacyjnego. To ważny element procesu, który zapewnia transparentność i pozwala dostosować plany do potrzeb lokalnej społeczności.

Dalsze kroki

„Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny” stanie się podstawą do dalszych działań miasta w zakresie rozwoju komunikacji tramwajowej. Projekt wpisuje się w szerszą strategię rozwijania zrównoważonej mobilności miejskiej, która jest kluczowa dla poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska.

Źródło: www.krakow.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...