Wrocławski system rekrutacyjny do publicznych przedszkoli odnotował wysoką frekwencję w tegorocznym naborze. Z 6.5 tysiąca przygotowanych miejsc, rodzice złożyli około 5.3 tysiąca wniosków. Po pierwszym etapie rekrutacji, który zakończył się 15 kwietnia, wolnych pozostało blisko 2 tysiące miejsc.
Wyniki I etapu i plany na dalszą rekrutację
Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia, podkreśla, że 87% dzieci zostało zakwalifikowanych, a 92% z nich otrzymało miejsce w przedszkolu pierwszego wyboru. Dla dzieci, które nie zakwalifikowały się w pierwszym etapie, miasto proponuje inne placówki w pobliżu wybranych wcześniej.
Drugi etap rekrutacji zaplanowano na dni od 5 do 7 czerwca, a ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 25 czerwca.
Ekspansja przedszkolna we Wrocławiu
Dodatkowo, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na opiekę przedszkolną, miasto ogłosiło otwarcie trzech nowych placówek od września, które dostarczą 725 nowych miejsc. To część większej inicjatywy, która od 2019 roku przyczyniła się do powstania ponad 5,2 tysiąca nowych miejsc przedszkolnych.
Nowe placówki i plany budowy
W planach jest także otwarcie nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej, który pomieści 1200 uczniów i przedszkolaków, a także przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej dla około 1000 osób oraz przedszkole i żłobek przy ul. Rajskiej dla 280 dzieci. Prace nad kolejnym dużym projektem przy ul. Zwycięskiej, który ma ruszyć w 2026 roku, już trwają.
Znaczenie rozbudowy infrastruktury edukacyjnej
Te działania pokazują zobowiązanie Wrocławia do zapewnienia wysokiej jakości edukacji i opieki dla najmłodszych mieszkańców miasta. Rozwój infrastruktury edukacyjnej jest kluczowy dla wsparcia dynamicznie rozwijającej się populacji Wrocławia i zapewnienia, że każde dziecko ma dostęp do edukacji przedszkolnej.
Fot. wroclaw.pl