poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rusza nabór wniosków do programu „POZnań – i zamieszkaj”

Data:

- REKLAMA -

Miasto Poznań wraz z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego zaprasza do składania wniosków w drugim etapie programu mieszkaniowego „POZnań – i zamieszkaj”. Zainteresowani mogą ubiegać się o jeden z 353 komfortowych lokali mieszkalnych na Strzeszynie. Nabór dokumentów potrwa do końca maja.

Nowe mieszkania, które powstają w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej, są wykończone „pod klucz” i mają różnorodną powierzchnię od 30 do 67 m². W ofercie znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe, w tym również lokali dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Program „POZnań – i zamieszkaj” oferuje stabilne i tańsze od rynkowych warunki najmu, a najemcy mogą dodatkowo skorzystać z dopłat do czynszu, co pozwoli obniżyć koszty utrzymania lokalu. Zmiany wprowadzone w styczniu tego roku umożliwiają zawieranie umów najmu na czas nieokreślony, co daje większą stabilność lokatorom.

Kryteria uczestnictwa
Program skierowany jest do rodzin oraz osób, które chcą poprawić swoje warunki mieszkalne lub planują przeprowadzkę do Poznania. Aby zakwalifikować się do programu, należy spełnić określone kryteria dochodowe. Na przykład dla gospodarstwa jednoosobowego minimalny dochód to 2779,77 zł, a maksymalny 6079,33 zł. O kwalifikacji decyduje także brak tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Poznania.

Jak składać wnioski
Wnioski można składać od 15 kwietnia do końca maja poprzez platformę ePUAP lub osobiście w Biurze Spraw Lokalowych UMP przy ul. Matejki 50 w Poznaniu. Wnioski są oceniane na podstawie systemu punktowego, który bierze pod uwagę m.in. liczbę dzieci w rodzinie czy faktyczne rozliczanie podatku dochodowego w Poznaniu.

Szczegółowe informacje o programie oraz warunkach naboru są dostępne na stronach internetowych Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz miasta Poznań. Dodatkowe pytania można kierować do Biura Poznań Kontakt.

Zakończenie budowy
Zakończenie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał 2025 roku, co oznacza, że nowi najemcy będą mogli wprowadzić się do swoich nowych domów niebawem po tym terminie.

Program „POZnań – i zamieszkaj” to szansa dla wielu rodzin i osób indywidualnych na znalezienie stabilnego i przystępnego cenowo mieszkania w dynamicznie rozwijającym się mieście, jakim jest Poznań.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...