poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W maju, w wielkopolskim Wolsztynie, odbędzie się w tym roku Parada Parowozów!

Data:

- REKLAMA -

To niezwykła manifestacja tradycji kolejowej, która przyciąga tłumy pasjonatów z całego kraju i zagranicy. Parowozownia w Wolsztynie, będąca ostatnią czynną na świecie, staje się centrum uwagi miłośników pary i dawnych technologii kolejowych.

Od lat Parada Parowozów w Wolsztynie jest nie tylko okazją do podziwiania potężnych lokomotyw parowych, ale także do poznania historii oraz kultury związaną z tą niezwykłą gałęzią transportu. W tym roku, organizatorzy obiecują jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek dla wszystkich uczestników.

Waldemar Ligma, dyrektor Parowozowni Wolsztyn, zapowiada, że tegoroczna Parada będzie niezwykle bogata w wyjątkowe maszyny. Nie zabraknie uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co sprawi, że widzowie będą mieli okazję podziwiać różnorodność i bogactwo kolekcji parowozów.

Już teraz wiadomo, że na torach Wolsztyńskiej Parowozowni pojawią się parowozy z Niemiec, Belgii, Luksemburga oraz być może z Czech. To wyjątkowa okazja dla miłośników techniki kolejowej, aby z bliska przyjrzeć się tym potężnym maszynom oraz poznać historię ich eksploatacji.

Parada Parowozów to jednak nie tylko okazja do podziwiania lokomotyw, ale także bogaty program kulturalny i edukacyjny. Od 1 do 4 maja organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Oprócz widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, planowane są także przejazdy pociągami specjalnymi oraz możliwość zwiedzania samej parowozowni.

Bogaty program imprezy pozwoli uczestnikom przenieść się w czasie do lat 30., dzięki wystawom oraz osobom w strojach z epoki, które ożywią atmosferę tamtych czasów. To nie tylko okazja do poznania historii kolejnictwa, ale także do wspaniałej zabawy i integracji z innymi pasjonatami.

Szczegółowy plan Parady Parowozów oraz informacje dotyczące biletów zostaną podane w późniejszym terminie, ale już teraz warto zarezerwować sobie tą datę w kalendarzu, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz remontem linii kolejowej, Parada Parowozów w Wolsztynie wraca w pełnej krasie. To nie tylko manifestacja historii kolejnictwa, ale także wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze pasji i fascynacji techniką. Niezwykłe maszyny, klimat lat 30. oraz bogaty program imprezy sprawią, że tegoroczna Parada Parowozów w Wolsztynie będzie wydarzeniem, które jeszcze długo będzie wspominane przez wszystkich jego uczestników.

Źródło: https://gloswielkopolski.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...