piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Jak zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego Torunia na Rok 2025?

Data:

- REKLAMA -

Rozpoczęła się dwunasta edycja Budżetu Obywatelskiego w Toruniu, gdzie mieszkańcy miasta mają możliwość decydowania o wydatkowaniu łącznej kwoty 8 020 000 zł. Z tego 2 406 000 zł przeznaczone jest na projekty ogólnomiejskie, a 5 614 000 zł na projekty lokalne, podzielone na trzynaście okręgów.

Krok 1: Przygotowanie i Opisanie Projektu

Zgłoszenie projektu zaczyna się od starannego jego opisu. Można to zrobić korzystając z formularza elektronicznego na stronie budzet.torun.pl lub formularza papierowego dostępnego na stronie miasta. Projekt powinien zawierać przekonujące argumenty, interesujący tytuł (do 10 słów) oraz dokładny opis na stronę internetową (do 1200 znaków ze spacjami). Ważne jest, aby projekt nie przekroczył limitów wartości: 300 tys. zł dla inwestycyjnych i 80 tys. zł dla pozostałych.

Krok 2: Zbieranie Podpisów

Następnie, inicjator projektu musi zebrać wymaganą liczbę podpisów poparcia od mieszkańców. Ilość wymaganych podpisów zależy od wielkości osiedla, przy czym liczba ta może wahać się od 2 do 15 osób.

Krok 3: Zgoda na Realizację i Składanie Wniosku

Jeżeli realizacja projektu wymaga zgody od innych podmiotów (np. wspólnoty mieszkaniowej), należy zdobyć pisemne oświadczenie o gotowości do współpracy. Kompletny wniosek, wraz z listą poparcia i potrzebnymi załącznikami, należy dostarczyć do Urzędu Miasta Torunia do 17 maja 2024 roku, drogą elektroniczną przez ePUAP lub osobiście/pocztą.

Co Dalej?

Wszystkie zgłoszone projekty przejdą weryfikację pod kątem zgodności z prawem, planami zagospodarowania przestrzennego, oraz racjonalności wydatków. Wyniki weryfikacji będą znane do 19 sierpnia 2024 roku, a ostateczna lista projektów przeznaczonych do głosowania zostanie opublikowana do 9 września 2024 roku. Głosowanie odbędzie się od 21 do 30 września 2024 roku.

Szansa dla każdego mieszkańca

Budżet obywatelski to szansa dla każdego mieszkańca Torunia na realny wpływ na rozwój swojego miasta i osiedla. Każdy mieszkaniec, spełniający kryteria, może zgłosić do trzech projektów – dwa lokalne i jeden ogólnomiejski, mając szansę na realizację swojej wizji poprawy życia w Toruniu.

Źródło: torun.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...