piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Akademicka Częstochowa – Wsparcie dla Uniwersytetu Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej

Data:

- REKLAMA -

Miasto Częstochowa zdecydowało o przekazaniu 220 tysięcy złotych na wspieranie Uniwersytetu Jana Długosza oraz Politechniki Częstochowskiej. Dotacje przeznaczone zostaną na promocję rekrutacji, doposażenie laboratoriów oraz otwarte projekty edukacyjne. To kolejny krok w ramach programu „Akademicka Częstochowa”, który od lat przyczynia się do rozwoju lokalnych uczelni wyższych.

Inwestycja w edukację i współpracę

Środki finansowe zostaną użyte m.in. na promocję rekrutacyjną pod hasłem „Studiuj w Częstochowie” na nadchodzący rok akademicki 2024/25. Program ten, poprzez wspieranie nowych kierunków studiów i modernizację infrastruktury, ma przyciągnąć więcej studentów i podnieść renomę częstochowskich uczelni.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy biznesem, nauką i samorządem. Dzięki takim działaniom możliwe jest skuteczne kształcenie młodych ludzi, odpowiednio do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Szerokie spektrum wsparcia

W poprzednich latach dotacje miejskie umożliwiły realizację wielu ważnych projektów, takich jak nowy parking przy UJD dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, laboratorium grafiki komputerowej, a także nowe oprogramowanie dla Wydziału Zarządzania Politechniki. Fundusze były także przeznaczone na innowacyjne projekty jak łazik marsjański czy organizację pikników rodzinnych promujących nauki ścisłe.

Nadchodzące projekty

W ramach tegorocznych umów zaplanowano między innymi uruchomienie Centrum Wideokonferencyjnego na UJD, które umożliwi realizację otwartych wykładów i warsztatów, oraz utworzenie nowego laboratorium komputerowego na kierunku „Budownictwo z wykorzystaniem Automatyki i Robotyki” w Politechnice Częstochowskiej. Planowane jest także doposażenie Akademickiego Centrum Kultury oraz rozbudowa infrastruktury rowerowej.

Wnioski

Znaczące dofinansowanie dla Uniwersytetu Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej pokazuje, jak ważna jest rola edukacji w strategii rozwoju miasta. Częstochowa stawia na innowacje i rozwój akademicki, tworząc lepsze warunki dla studentów i przyciągając nowe talenty.

Źródło: czestochowa.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...