piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Kielcach odbyło się I Świętokrzyskie Forum Robotyki

Data:

- REKLAMA -

I Świętokrzyskie Forum Robotyki, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „CK Technik” w Kielcach, zgromadziło liczne grono ekspertów, naukowców i entuzjastów nowoczesnych technologii. Wiodącym tematem forum było wykorzystanie robotów i zrobotyzowanych systemów w różnych sektorach gospodarki, od przemysłu po edukację.

Podczas inauguracji wydarzenia, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik, podkreśliła znaczenie rozwoju technologicznego dla przyszłości zawodowej młodzieży. Zaznaczyła, że innowacje w dziedzinie robotyki mogą znacząco przyczynić się do zwiększenia efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Na forum zaprezentowano szeroki zakres rozwiązań robotycznych, w tym zaawansowane roboty przemysłowe, chwytaki oraz osprzęt do automatyzacji procesów. W ramach pokazów odbyły się również prezentacje technologii klejenia przemysłowego oraz automatyzacji końca linii produkcyjnej, dzięki czemu uczestnicy mogli zobaczyć, jak nowoczesne technologie transformują tradycyjne metody pracy.

Forum było także okazją do dyskusji na temat wyzwań, jakie stoją przed branżą robotyczną, w tym braku kwalifikowanych operatorów maszyn, co skłania firmy do zatrudniania robotów w celu obsługi zaawansowanych maszyn CNC.

Organizatorzy, w tym Pneumatic Complex oraz Yaskawa Polska, oraz partnerzy, tacy jak CK Technik Kielce, zadbali o to, by uczestnicy mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również nawiązać wartościowe kontakty w branży. Świętokrzyskie Forum Robotyki stanowiło zatem nie tylko platformę edukacyjną, ale również przestrzeń do wymiany doświadczeń i inspiracji, które są niezbędne do dalszego rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...