piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zrewitalizowany Ogród Botaniczny w Bydgoszczy zaprasza na spacer

Data:

- REKLAMA -

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wiosenny spacer po zrewitalizowanym Ogrodzie Botanicznym. Od 2 kwietnia ogród jest otwarty dla zwiedzających w dni powszednie od 8:00 do 18:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00. Jest to idealne miejsce dla mieszkańców Bydgoszczy, szczególnie z dzielnic Śródmieście, Bocianowo i Stare Miasto, do odpoczynku i rekreacji wśród natury.

Ogród Botaniczny UKW znajduje się przy ulicy Niemcewicza i stanowi „zieloną oazę” w sercu miasta. W tym roku ogród został udostępniony publiczności wcześniej niż zazwyczaj, co pozwala cieszyć się jego urokami już od wczesnej wiosny. Miejsce to służy nie tylko celom naukowym i dydaktycznym, ale jest również przestrzenią rekreacyjną i edukacyjną. W ogrodzie znajduje się wiele interesujących gatunków roślin, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych, oraz liczne pomniki przyrody i ścieżki edukacyjne, takie jak „Drzewa polskie” czy „Tajemnice ogrodu”.

W ostatnich latach ogród przeszedł gruntowną rewitalizację, której efektem jest m.in. nowy budynek kulturalno-dydaktyczny, nowe ścieżki edukacyjne, a także odnowione chodniki i ławki. W ogrodzie organizowane są również różnorodne wydarzenia, takie jak Noc Biologów, Bydgoski Festiwal Nauki, czy koncerty, które odbywają się w tej malowniczej scenerii.

Bydgoska uczelnia zaprasza wszystkich, którzy pragną spędzić czas na łonie natury, poznać ciekawe gatunki roślin, a także wziąć udział w edukacyjnych i kulturalnych wydarzeniach organizowanych przez ogólnodostępny Uniwersytecki Ogród Botaniczny. To idealne miejsce do wypoczynku i nauki dla osób w każdym wieku.

Źródło: bydgoszcz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...