piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowa hala sportowa przy XX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu

Data:

- REKLAMA -

W rejonie osiedla Wichrowe Wzgórze w Poznaniu przy XX Liceum Ogólnokształcącym powstaje nowoczesna hala sportowa. Projekt ten ma na celu zaspokojenie potrzeb zarówno uczniów szkoły, jak i lokalnej społeczności, oferując przestrzeń do aktywności fizycznej i organizacji wydarzeń sportowych.

Budowa dwukondygnacyjnego obiektu, która rozpoczęła się pod koniec stycznia tego roku, przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, fundamenty oraz instalacje podposadzkowe w części socjalnej zostały już zakończone, a obecnie trwają prace związane z murowaniem ścian parteru i budową kanalizacji deszczowej.

Nowa hala sportowa będzie dysponować pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki i siatkówki, które w razie potrzeby będzie można podzielić na dwie mniejsze przestrzenie. Pierwsze piętro pomieści salę gimnastyczną o wymiarach 20,76 x 32,12 m, cztery szatnie z toaletami i łaźniami, magazyny oraz inne pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Dodatkowo, przewidziano ogólnodostępną toaletę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami.

Na drugim piętrze zaplanowano trybuny, które będą mogły pomieścić ponad 200 widzów. Znajdą się tam również toalety ogólnodostępne oraz specjalne pomieszczenie dla sędziów.

Między nową a starą częścią szkoły powstanie łącznik, przy wejściu do którego znajdzie się rampa schodowa, ułatwiająca dostęp osobom z niepełnosprawnościami. Projekt przewiduje również budowę drogi dojazdowej dla potrzeb przeciwpożarowych, chodników oraz dwóch miejsc parkingowych dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami.

Hala sportowa stanie się ważnym elementem infrastruktury edukacyjnej i sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego, zapewniając zarówno uczniom, jak i mieszkańcom osiedla Wichrowe Wzgórze doskonałe warunki do uprawiania sportu oraz organizacji różnorodnych wydarzeń.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...