poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Hostel „Nowy Początek” w Łodzi – schronienie i pomoc dla osób w kryzysie bezdomności

Data:

- REKLAMA -

Hostel „Nowy Początek” to unikalna placówka w Łodzi, oferująca schronienie i kompleksowe wsparcie osobom w kryzysie bezdomności. Jest to pierwszy w Polsce koedukacyjny hostel tego typu, co oznacza, że mogą tu zamieszkać razem członkowie rodzin, pary, a w razie potrzeby również dzieci z rodzicami.

Co oferuje hostel?

  • Zakwaterowanie: Hostel dysponuje 40 miejscami w pokojach dostosowanych do różnych potrzeb, w tym pokoi dla matek z dziećmi, osób uczących się i par. Dostępny jest również lokal interwencyjny dla osób w nagłych sytuacjach kryzysowych.
  • Pomoc specjalistów: Mieszkańcy hostelu mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych specjalistów, takich jak psycholog, psychiatra, terapeuta uzależnień, doradca zawodowy i trener umiejętności społecznych. Wspólnie z mieszkańcem opracują oni Indywidualny Plan Aktywizacji Społecznej, dostosowany do jego potrzeb i możliwości, którego celem jest poprawa jego sytuacji życiowej i osiągnięcie samodzielności.
  • Inne udogodnienia: Hostel zapewnia kuchnię do samodzielnego przygotowywania posiłków, łazienki, pralnię, pomieszczenia do prowadzenia zajęć oraz możliwość przebywania z domowym zwierzakiem (za zgodą kierownika).

Pobyt w hostelu

Pobyt w hostelu jest tymczasowy i może trwać do 3 miesięcy. W wyjątkowych przypadkach, po indywidualnej ocenie postępów mieszkańca, pobyt może zostać przedłużony do 18 miesięcy. Opłata za dobę wynosi 10 zł, ale w uzasadnionych przypadkach możliwe jest zwolnienie z opłaty.

Kto może skorzystać z pomocy hostelu?

Hostel „Nowy Początek” przeznaczony jest dla dwóch grup osób:

  • Osoby dorosłe w wieku aktywności zawodowej (do 60 roku życia), zmotywowane do zmiany i gotowe do podjęcia działań na rzecz poprawy swojej sytuacji życiowej.
  • Młodzi dorośli (18-26 lat), w tym osoby oczekujące na mieszkanie komunalne, opuszczające pieczę zastępczą lub znajdujące się w innych kryzysowych sytuacjach, potrzebujące wsparcia na drodze do usamodzielnienia.

Jak zgłosić się do hostelu?

Do hostelu można zgłosić się:

  • Z skierowaniem od streetworkera, pracownika socjalnego, przedstawiciela organizacji pozarządowej lub ośrodka terapii uzależnień.
  • Indywidualnie.

Kontakt:
Hostel „Nowy Początek” Adres: ul. Gałczyńskiego 7, Łódź
(Dawne Schronisko dla Bezdomnych Kobiet)

Źródło: lodz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...