poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wodomat na ulicy Skłodowskiej-Curie zaspokaja pragnienie mieszkańców Rybnika

Data:

- REKLAMA -

Rybnik, miasto znane z innowacyjnych rozwiązań, wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich mieszkańców i turystów. Na skwerze „z tulipanami” przy ulicy Skłodowskiej-Curie znajduje się wodomat – pierwsze tego typu urządzenie w Polsce, które oferuje źródlaną wodę na wyciągnięcie ręki.

Woda na każdą kieszeń

Wodomat zainstalowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na łatwo dostępną, zdrową wodę. Oferuje on szeroką gamę opcji: wodę gazowaną, niegazowaną oraz z sokiem. Co istotne, urządzenie jest dostępne całodobowo, co znacząco zwiększa komfort mieszkańców oraz gości miasta.

Elastyczne opcje płatności

Klienci mają możliwość płacenia za wodę gotówką lub specjalną kartą wodomatową, którą można łatwo kupić i doładować bezpośrednio przy automacie. Przystępne ceny, takie jak 1 zł za kubek wody lub 1,50 zł za butelkę, sprawiają, że każdy może sobie pozwolić na orzeźwienie bez obciążania domowego budżetu.

Ekologiczne i praktyczne

Wodomat nie tylko oferuje atrakcyjne ceny, ale również promuje ekologiczne rozwiązania. Możliwość zakupu wody do własnego naczynia za jedyne 4 zł za maksymalną pojemność 18,9 l to doskonała opcja dla osób świadomych ekologicznie, którzy chcą ograniczać ilość plastiku.

Wysoka jakość potwierdzona źródłem

Woda dostarczana przez wodomat pochodzi z ujęcia na ulicy Tęczowej i ma status źródlanej. Dzięki temu mieszkańcy mają pewność, że korzystają z produktu najwyższej jakości, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy to dbałość o zdrowie i dobry stan organizmu jest na pierwszym miejscu.

Dostępność sezonowa

Urządzenie będzie dostępne do jesieni, co zapewnia dostęp do świeżej i zdrowej wody przez większą część roku. Wspomniane prace konserwatorskie, które mają ruszyć w najbliższym czasie, zagwarantują, że od 1 maja mieszkańcy i goście Rybnika będą mogli ponownie korzystać z tego wygodnego rozwiązania.

Wodomat na ulicy Skłodowskiej-Curie stanowi przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać zdrowy styl życia i odpowiedzialność ekologiczną w życiu codziennym. To kolejny krok Rybnika w kierunku bycia miastem przyjaznym dla mieszkańców i środowiska.

Źródło: rybnik.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...