wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zarzuty korupcyjne dla zastępcy burmistrza i dwóch przedsiębiorców

Data:

- REKLAMA -

Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymania trzech osób, w tym urzędnika Miasta i Gminy Radoszyce, w związku z podejrzeniem naruszenia procedur przetargowych oraz przekroczenia uprawnień. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące przestępstw korupcyjnych oraz przekraczania uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w Urzędzie Gminy w Radoszycach doszło do nieprawidłowości związanych z procedurami przetargowymi. Urzędnik samorządowy miał ujawnić istotne informacje, które miały wpływ na zawierane umowy dotyczące świadczenia usług publicznych. W zamian za odstąpienie od właściwych procedur, żądał korzyści majątkowej w wysokości 150 tysięcy złotych.

22 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze Delegatury CBA w Krakowie oraz Katowicach dokonali zatrzymania trzech osób. Wśród zatrzymanych znajdował się zastępca Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach oraz dwaj przedsiębiorcy, którzy z nim współpracowali. Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Funkcjonariusze CBA przeprowadzili również przeszukania w blisko 10 lokalizacjach na terenie województwa świętokrzyskiego. Zabezpieczyli dokumentację związaną z realizacją zamówień publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy Radoszyce.

Prokurator postawił zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce zarzuty dotyczące żądania korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, niedopełnienia przez niego obowiązków funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz niezastosowania procedur dotyczących przetargu publicznego przy realizacji dwóch inwestycji publicznych.

Jeden z przedsiębiorców usłyszał zarzut żądania wręczenia funkcjonariuszowi publicznemu korzyści majątkowej w kwocie 150 tysięcy złotych oraz zarzuty pomocnictwa.

Kolejny z przedsiębiorców został oskarżony o pomocnictwo w jednym z przestępstw dotyczących niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza publicznego.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...