poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Czy zapowiada się ekologiczna rewolucja w modzie? Fundacja Play Sustain zorganizowała galę z konkursem na ten temat!

Data:

- REKLAMA -

W dynamicznym świecie mody, gdzie innowacje idą w parze z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska, polska Fundacja Play Sustain stoi na czele rewolucji. Przez lata konsekwentnie realizując swoją misję promowania etycznej mody i zrównoważonego rozwoju, Fundacja Play Sustain wyróżnia się innowacyjnym podejściem do promowania świadomego podejścia do mody.

Założona przez Agnieszkę i Bertusa Servaas, liderów branży przetwórstwa tekstyliów, Fundacja Play Sustain koncentruje się na edukacji, promocji odpowiedzialnych nawyków konsumenckich oraz budowaniu partnerstw biznesowych i instytucjonalnych. Ich celem jest realny wpływ na przyszłość mody, dążąc do zmniejszenia nadprodukcji tekstyliów i kształtowania pozytywnych nawyków konsumenckich.

Flagowy projekt Fundacji, Designers Play Sustain, to pierwszy w Polsce konkurs mody upcyclingowej, skupiający uwagę na twórcach kierujących się ideą świadomej mody przyjaznej dla planety. Inicjatywa ta zgromadziła ponad 500 uczestników, z których 211 przedstawiło projekty kolekcji. Spośród nich, 15 finalistów zostało wybranych przez jury, aby zaprezentować swoje dzieła podczas uroczystej Gali Finałowej.

Gala, odbyła się wczoraj, 25 kwietnia 2024 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i była nie tylko okazją do uhonorowania wybitnych osiągnięć finalistów, ale także wpisała się w obchody Tygodnia Odpowiedzialnej Mody 2024. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, co podkreśla rangę i znaczenie inicjatywy.

Organizatorzy przewidują imponujące nagrody dla uczestników, w tym nagrodę główną w wysokości 50 000 złotych oraz szereg innych wyróżnień. Partnerami merytorycznymi konkursu są międzynarodowa organizacja Fashion Revolution oraz VIVE Group, co dodaje prestiżu i wsparcia inicjatywie.

Press Day, poprzedzający Galę, był okazją do spotkań, wymiany wiedzy i inspiracji. Finaliści mieli możliwość uzyskania cennych wskazówek od reżysera pokazu, Waldemara Szymkowiaka, oraz dzielenia się doświadczeniem i wiedzą z członkami Jury i Ambasadorami konkursu.

Designers Play Sustain nie tylko promuje zrównoważone trendy w modzie, ale także stawia ambitne cele zmniejszenia nadprodukcji tekstyliów i kształtowania pozytywnych nawyków konsumenckich. Ta inicjatywa nie tylko inspirowała projektantów do tworzenia bardziej zrównoważonych kolekcji, ale także otworzyła nowe możliwości i perspektywy dla przyszłości mody w Polsce i na świecie.

Źródło: https://oczy-mag.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...