wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Łańcucki zamek zaprasza na nocne zwiedzanie – atrakcje majowego weekendu

Data:

- REKLAMA -

Łańcucki zamek, jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce, otwiera swoje drzwi dla zwiedzających w nietypowych, nocnych godzinach. W ramach obchodów Nocy Muzeów, 2 maja między godzinami 18:00 a 23:00, odwiedzający będą mieli okazję do zobaczenia reprezentacyjnych wnętrz pierwszego piętra zamku oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, mieszczącego się w dawnej Ujeżdżalni.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach – normalny bilet kosztuje zaledwie 2 zł, a ulgowy 1 zł. Należy zaznaczyć, że bilety będą dostępne tylko w dniu wydarzenia, a zwiedzanie będzie miało charakter samodzielny, bez przewodników i audioprzewodników.

Dodatkowo, przed zamkiem zwiedzających przywitać będą członkowie przemyskiego Stowarzyszenia „Damy i Huzary”, a w Sali Balowej zamek zaproponuje pokaz filmu Braci Quay „Inventorium Śladów. Jan Potocki na Zamku w Łańcucie”, włączony w cenę biletu wstępu.

Joanna Garbulińska-Charchut, specjalistka ds. marketingu i komunikacji z muzeum, podkreśla jak znaczącym osiągnięciem dla zamku było wsparcie z funduszy europejskich, szczególnie widoczne na przykładzie Ujeżdżalni, która dziś prezentuje kolekcję prawie 50 pojazdów konnych zgromadzoną przez muzeum po II wojnie światowej. Wśród eksponatów znajduje się pojazd, którym miał podróżować Fryderyk Chopin oraz miniaturowy pojazd dla dzieci, zaprzęgany kozy.

To wyjątkowa okazja, aby odkryć bogactwo historii i kultury, które skrywa zamek w Łańcucie, zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów spędzających długi majowy weekend na Podkarpaciu. To perełka architektoniczna z licznymi zbiorami i wystawami, które są jednymi z najlepiej zachowanych i zaaranżowanych w całej Polsce.

Źródło: zamek-lancut.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...