poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Przed nami 21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Kołobrzegu pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”

Data:

- REKLAMA -

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na obchody 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8-15 maja 2024 roku. Pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” organizatorzy przygotowali dla wszystkich czytelników wyjątkowe spotkania autorskie oraz atrakcje dla najmłodszych.

Rozpoczynamy już 8 maja o godzinie 11:00 spektaklem teatralnym „Kapu Kap” w Bibliotece Ogrody przy ul. Żółkiewskiego 6. To niezwykłe przedstawienie, które przybliża najmłodszym widzom zjawisko deszczu w zabawny i przystępny sposób. Następnie, 11 maja o godzinie 12:00, zapraszamy na rodzinne spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem, autorem popularnych książek obrazkowych, w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

Szczególnie z przyjemnością gościmy 13 maja o godzinie 17:00 Yvette Żółtowską-Darską, autorkę bestsellerowych biografii piłkarzy dla dzieci, również w Bibliotece Ogrody. To niezwykła okazja, by poznać tajniki pisania i dowiedzieć się więcej o życiu sportowych gwiazd.

Dla wszystkich miłośników literatury i spotkań autorskich przygotowano także wydarzenia dedykowane dorosłym czytelnikom. 8 maja o godzinie 18:00 spotkajcie się z Tanyą Valko, autorką popularnej Sagi Arabskiej, w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3. Następnie, 10 maja o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie z Jackiem Galińskim, autorem komediowych powieści kryminalnych, również w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

Nie zabraknie również spotkań z autorami związanych z tematyką przyrodniczą. 11 maja o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Karczewskim, pisarzem, przyrodnikiem i aktywistą, w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”, w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, 15 maja o godzinie 17:00, spotkajcie się z Katarzyną Bondą, najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na każde z nich obowiązują wejściówki, które będą dostępne w Czytelni Prasy, Beletrystyce oraz w Bibliotece Ogrody od 27 kwietnia 2024 roku.

Zapraszamy serdecznie do udziału w 21. Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek w Kołobrzegu – „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Źródło: https://biblioteka.kolobrzeg.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...