piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Śp. Krzysztof Respondek nagrodzony w Katowicach podczas plebiscytu „Galeria Artystyczna”

Data:

- REKLAMA -

Katowice, serce kulturalnego życia regionu, nieustannie celebrowane są za pomocą „Galerii Artystycznej”. W 2024 roku, głosowanie społeczności wyłoniło nowego laureata – Krzysztofa Respondka, ikonę sceny teatralnej, filmowej i muzycznej. Decyzja ta jest wyrazem uznania dla wkładu artysty w rozwój kultury w mieście i regionie

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, wyraża radość z wyboru Krzysztofa Respondka do „Galerii Artystycznej 2024”. Podkreśla, że to zaszczytne wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności mieszkańców dla artystów, którzy przyczynili się do rozkwitu kultury katowickiej. Liczba głosujących w tegorocznym plebiscycie, prawie 3 tysiące osób, świadczy o zaangażowaniu społecznym i szacunku dla dziedzictwa kulturowego miasta.

Krzysztof Respondek zdobył zdecydowaną większość głosów, co dowodzi ogromnego uznania dla jego talentu i wkładu w kulturę katowicką. Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji, podkreśla, że liczba głosów na Krzysztofa Respondka stanowi ponad połowę wszystkich oddanych głosów, co świadczy o jego szczególnym miejscu w sercach mieszkańców.

Rzeźba upamiętniająca Krzysztofa Respondka zostanie odsłonięta we wrześniu, podczas obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. To symboliczne wydarzenie będzie okazją do uhonorowania artysty i podkreślenia jego wpływu na kulturę miasta.

„Galeria Artystyczna” to tradycja, która od 2004 roku honoruje znaczące postaci kulturalne związane z Katowicami i regionem. Poprzez odlane z brązu popiersia, umieszczone na placu Grunwaldzkim, miasto upamiętnia twórców, którzy wnioskują swój wkład w rozwój kulturalny Katowic. Dotychczas w Galerii znaleźli się wybitni artyści, pisarze, kompozytorzy i twórcy kultury, których talent i praca na zawsze wpisały się w historię miasta. Teraz dołącza do nich imię Krzysztofa Respondka, którego wkład w kulturę Katowic będzie pamiętany na zawsze.

Źródło: https://slaskaopinia.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...