poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Majówka w Lublinie pełna historycznych atrakcji – bezpłatne spacery z Przewodnikami Inspiracji

Data:

- REKLAMA -

Majówka to idealna okazja, aby odkrywać uroki Lublina w nietypowy sposób. Tym razem, miasto zaprasza na szczególne spacery, które pozwolą przenieść się w czasie do momentów kształtujących europejską historię. Spacery odbędą się 1 maja i będą bezpłatne.

Pierwszy spacer pt. „Od Unii do Unii – Lublin wielokulturowy” rozpocznie się o godzinie 11:00. Przewodnik Inspiracji, Dominik Maiński, oprowadzi uczestników i opowie o Lublinie jako miejscu, które ponad 450 lat temu było areną jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – zawarcia Unii Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się na placu Teatralnym, przed Centrum Spotkania Kultur.

Drugi spacer zaplanowany na godzinę 15:00 nosi tytuł „Znak Dziedzictwa Europejskiego”. Przewodniczka Inspiracji, Joanna Kozak Palak, poprowadzi grupę przez dziedziniec Zamku Lubelskiego, przybliżając jego historyczne znaczenie, w tym jego rolę w kształtowaniu dzisiejszej Unii Europejskiej.

Oba spacery to świetna okazja, aby lepiej poznać bogatą historię Lublina i zrozumieć, jak wydarzenia sprzed wieków wpłynęły na kształtowanie tożsamości europejskiej. Zarówno mieszkańcy Lublina, jak i turyści będą mieli możliwość zanurzenia się w przeszłość tego wyjątkowego miasta, czerpiąc inspiracje z lekcji historii, które wciąż są aktualne. Zapraszamy do wspólnego odkrywania dziedzictwa Lublina w pierwszy dzień maja!

Źródło: UM Lublin

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...