wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nocna komunikacja miejska wprowadzona w Białymstoku

Data:

- REKLAMA -

Od 1 maja mieszkańcy Białegostoku zyskają nową możliwość poruszania się po mieście nocą. W długi weekend majowy oraz każdą sobotę i niedzielę na ulicach miasta pojawią się nocne autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Łącznie kursować będzie 12 pojazdów na sześciu liniach nocnych: N1, N2, N3, N4, N5 i N6.

Autobusy będą odjeżdżać z centralnego przystanku przy Sienkiewicza/Rzeka Biała i będą kursować na różne osiedla miasta, zapewniając mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej także w późnych godzinach. Na przykład linia N1 zawiezie pasażerów do osiedla TBS, a linia N2 do Starosielce PKP. Inne trasy obejmują osiedla takie jak Nowe Miasto, Dojlidy Górne, Jaroszówka, Wyżyny, Pietrasze oraz dodatkowy kurs do Wasilkowa.

Prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski, podkreślił, że nocna komunikacja miejska wprowadzona zostaje pilotażowo do września. „Jednak jeśli zainteresowanie i frekwencja pasażerów będzie wysoka, istnieje możliwość, że autobusy będą kursować nie tylko w okresie letnim,” mówił Truskolaski.

Autobusy każdej z linii nocnych będą odjeżdżać z przystanku Sienkiewicza/Rzeka Biała siedem razy w nocy o godzinach: 0.10, 0.40, 1.10, 1.40, 2.10, 2.40 oraz ostatni o 3.10. W autobusach obowiązują te same bilety co podczas kursów dziennych, co oznacza, że pasażerowie mogą korzystać z biletów papierowych, elektronicznych, a także z biletów okresowych.

Szczegółowe trasy każdej z linii nocnych oraz rozkłady jazdy są już dostępne na stronie internetowej Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz wkrótce zostaną wywieszone na przystankach autobusowych.

Wprowadzenie nocnych linii autobusowych to odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców Białegostoku, którzy szukają alternatywnych i bezpiecznych środków transportu w godzinach nocnych. To także krok w stronę poprawy mobilności miejskiej i dostępności usług komunalnych na terenie miasta.

Źródło: bialystok.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...