piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

RaP STEAM – projekt z robotyki dla szkół z Podkarpacia

Data:

- REKLAMA -

W województwie podkarpackim ponad 770 szkół podstawowych weźmie udział w projekcie RaP STEAM, którego celem jest nauczanie uczniów robotyki i programowania. Projekt ten został zainaugurowany w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce i cieszy się szerokim wsparciem lokalnych instytucji edukacyjnych i samorządowych.

Marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl, podkreślił rewolucyjny charakter tego przedsięwzięcia, wskazując na znaczenie inwestycji w innowacyjność i edukację techniczną już od najmłodszych lat. RaP STEAM ma na celu nie tylko naukę robotyki i programowania, ale także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej wśród uczniów.

Realizacja projektu potrwa aż do końca 2029 roku i obejmie wszystkie szkoły podstawowe na Podkarpaciu, które wyraziły chęć udziału. W ramach RaP STEAM przewidziano organizację zajęć w ramach regularnych lekcji informatyki oraz dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Szkoły otrzymają nowoczesne wyposażenie pracowni robotycznych, a nauczyciele oraz kadra zarządzająca szkołami przejdą specjalistyczne szkolenia.

Projekt zakłada także przygotowanie uczniów do udziału w konkursach i zawodach robotycznych, organizację obozów robotycznych oraz warsztatów promujących naukę programowania i koncepcję edukacji STEAM.

Wartość projektu RaP STEAM wynosi 133 mln zł, z czego znaczna większość to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa, a ponad 13 mln zł to wkład własny samorządu województwa. Udział w projekcie weźmie około 12 tys. uczniów, 2,5 tys. nauczycieli i ponad 1 tys. przedstawicieli kadry zarządzającej szkołami.

Źródło: samorzad.pap.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...