wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu wzbogacił się o nowe kuchnie i łóżka dla rodziców dzięki wsparciu Fundacji Ronalda McDonalda

Data:

- REKLAMA -

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał znaczące wsparcie od franczyzobiorców McDonald’s Polska oraz Fundacji Ronalda McDonalda, które przyczyniło się do znaczącej poprawy warunków pobytu dla rodziców dzieci hospitalizowanych. Dzięki ich hojności, szpital został wyposażony w dwie nowe kuchnie oraz dwadzieścia łóżek, które umożliwią rodzicom pozostanie w bliskości swoich dzieci podczas leczenia.

Nowe kuchnie, zlokalizowane w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Nefrologii Pediatrycznej, zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz klimatyzację. Dzięki temu rodzice mają dostęp do wygodnej przestrzeni, gdzie mogą przygotowywać posiłki dla siebie i swoich dzieci, co jest szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa i higieny.

Łóżka dla rodziców, które również zostały ufundowane, pełnią podwójną funkcję. W ciągu dnia służą jako wygodne fotele, natomiast w nocy można je łatwo przekształcić w pełnowymiarowe, komfortowe łóżka. Takie rozwiązanie jest bardzo cenione zarówno przez rodziców, którzy mogą odpoczywać i być blisko swoich dzieci, jak i personel medyczny, ceniący łatwość w utrzymaniu czystości i dezynfekcji.

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w ramach programu „Złoty Sąsiad”, który ma na celu wspieranie lokalnych społeczności przez licencjobiorców McDonald’s Polska. Katarzyna Stępczak, Jacek Wyspiański i Aleksander Bulatović, którzy prowadzą restauracje m.in. we Wrocławiu, są wśród tych, którzy aktywnie przyczynili się do tego przedsięwzięcia.

Pielęgniarka oddziałowa Anna Leśniewicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego podkreśla, jak ważna jest możliwość zapewnienia rodzicom godnych warunków podczas pobytu ich dzieci w szpitalu. Z kolei Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda, zwraca uwagę na znaczenie opieki nad całą rodziną dziecka hospitalizowanego, podkreślając, że takie działania mają bezpośredni wpływ na poprawę dobrostanu rodzin.

Dzięki tej hojności i wsparciu Fundacji Ronalda McDonalda, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu stał się miejscem, gdzie rodziny mogą czuć się jak w domu, nawet w trudnych chwilach hospitalizacji swoich dzieci.

Źródło: usk.wroc.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...