wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Odkryj nowe miejsca poza granicami Polski, do których warto się wybrać pociągiem prosto z Krakowa

Data:

- REKLAMA -

Majówka 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzi doskonała okazja na krótki wyjazd za granicę. Choć podróżowanie w ten czas może być nieco droższe niż zwykle, majowy klimat i długi weekend zachęcają do odkrywania nowych miejsc. Dla tych, którzy chcą wykorzystać ten czas na mini city break, przygotowaliśmy listę zagranicznych miast, do których możesz dotrzeć bezpośrednim pociągiem z Krakowa.

Wolne majowe dni sprzyjają wyjazdom za granicę, ale warto mieć na uwadze, że zarówno ceny biletów kolejowych, jak i noclegów mogą być wyższe niż w zwykłe dni. Niemniej jednak, możliwość odkrywania nowych miejsc i doświadczeń jest bezcenna.

Poniżej prezentujemy listę zagranicznych miast, do których można dotrzeć bezpośrednio pociągiem z Krakowa. Informacje te opierają się na danych z serwisu Europodróże, oferującego bilety kolejowe międzynarodowe.

1. Wiedeń, Austria

Cena biletu z Krakowa do Wiednia wynosi około 150-300 zł w jedną stronę. Choć może się wydawać to dość wysoką kwotą, warto zauważyć, że podróż samolotem może być bardziej ekonomiczna. Jednak dla tych, którzy preferują podróż pociągiem, Wiedeń oferuje bogactwo kulturalnych i historycznych atrakcji.

2. Praga, Czechy

Praga, znana jako Złote Miasto, jest kolejnym celem podróży z Krakowa. Ceny biletów wahają się podobnie jak do Wiednia i wynoszą około 150-300 zł w jedną stronę. Praga zachwyca swoją architekturą, zabytkami i atmosferą, co sprawia, że jest idealnym miejscem na krótki city break.

3. Bratysława, Słowacja

Bratysława, stolica Słowacji, to kolejna opcja dla podróżnych z Krakowa. Ceny biletów są podobne do poprzednich destynacji i wynoszą około 150-300 zł w jedną stronę. Mimo że może być ona czasem pomijana na rzecz innych europejskich metropolii, Bratysława ma wiele do zaoferowania, w tym urokliwe stare miasto i imponujący zamek.

4. Budapeszt, Węgry

Budapeszt, położony nad brzegami Dunaju, to kolejne interesujące miejsce na mapie europejskich podróży. Ceny biletów są zbliżone do poprzednich destynacji i wynoszą około 150-300 zł w jedną stronę. Budapeszt słynie z pięknej architektury, gorących źródeł termalnych i bogatej historii.

5. Wilno, Litwa

W przypadku podróży do Wilna, sytuacja może być nieco inna. Choć cena biletu kolejowego z Krakowa do Wilna również mieści się w przedziale 150-300 zł w jedną stronę, należy wziąć pod uwagę brak połączeń lotniczych na tej trasie w ofertach linii low-cost. Dlatego podróż pociągiem może być jedyną opcją dla tych, którzy chcą odwiedzić tę urokliwą stolicę bałtycką.

Alternatywy podróży

Przed zakupem biletu warto również rozważyć ewentualne alternatywy dla podróży kolejowej. W dzisiejszych czasach tanie podróżowanie jest coraz bardziej dostępne, dzięki czemu można znaleźć interesujące oferty lotnicze lub autobusowe. Należy jednak pamiętać, że podróżowanie tanimi liniami lotniczymi wymaga elastyczności w planowaniu oraz uwzględnienia dodatkowych kosztów związanych z bagażem czy dodatkowymi usługami.

Podsumowanie

Majówka 2024 to doskonała okazja na krótki wyjazd za granicę, a lista miejsc, do których można dotrzeć bezpośrednio pociągiem z Krakowa, jest naprawdę imponująca. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zwiedzanie urokliwych uliczek Pragi, czy też na relaks w gorących źródłach Budapesztu, możliwości są nieograniczone. Ważne jest jednak, aby dobrze zaplanować podróż i wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom i budżetowi.

W ten majowy weekend wyjdź poza granice Polski i odkryj nowe miejsca, smaki i kultury. Przygoda czeka na Ciebie za rogiem, a podróż pociągiem może być jednym z najbardziej malowniczych sposobów na dotarcie do celu.

Źródło: https://www.msn.com/pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...