poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zielona Góra zdobyła prestiżową nagrodę e-Visionary Award 2024

Data:

- REKLAMA -

Zielona Góra została laureatem prestiżowej nagrody e-Visionary Award 2024. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Światowe Stowarzyszenie Pojazdów Elektrycznych (WEVA) i honoruje miasta oraz regiony, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji pojazdów elektrycznych jako zrównoważonego środka transportu.

Sukces Zielonej Góry wynika z zaangażowania miasta w rozwój zrównoważonego transportu, w szczególności dzięki wprowadzeniu do eksploatacji floty autobusów elektrycznych. Ponadto, miasto jest siedzibą jednego z największych producentów stacji ładowania prądu stałego, firmy Ekoenergetyka, co dodatkowo umacnia pozycję Zielonej Góry jako lidera w dziedzinie technologii elektrycznej.

Kryteria wyboru laureatów nagrody e-Visionary Award obejmują zaangażowanie w inwestycje w technologię napędów elektrycznych oraz realizację przyszłościowych planów związanych z ekologicznym transportem. W gronie dotychczasowych zdobywców nagrody znaleźli się tacy giganci jak Amsterdam, Londyn, Prefektura Osaka czy Seattle, co świadczy o prestiżu i międzynarodowym uznaniu tej nagrody.

Zielona Góra dołącza do tego zacnego grona, demonstrując swoje zaangażowanie w promowanie zrównoważonej mobilności i stając się wzorem do naśladowania na globalnej arenie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: UM Zielona Góra

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...